Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu (Hesaplama ve Faiz Oranları)

Ziraat Bankası, 150 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin ilk bankası olarak karşımıza çıkıyor. Bireysel ve kurumsal alanda tüm tüketicilerine maddi ve manevi olarak destek veren Ziraat Bankası, krediler konusunda son zamanlarda oldukça fazla tercih ediliyor. Bu yazımız içerisinde de Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İhtiyaç kredisi konusunda her bankanın bir teklifi vardır. Ancak; en uygun faiz oranını seçmek oldukça önemlidir. Ziraat Bankası ile ilgili merak edilen ihtiyaç kredisi ayrıntıları;

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında da bilgi vermek istiyoruz. İhtiyaç kredisi için başvuru yapabileceğiniz kanal sayısı 5 adettir. Oldukça fazla başvuru yöntemi bulunan Ziraat Bankası, müşterilerine her alanda yardımcı olmaya çalışıyor. İhtiyaç kredisine nasıl başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız ayrıntılı olarak şu şekilde sıralayabiliriz.

Şubeler Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

Şubeler Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Şubeler Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası, geçmişte olduğu gibi günümüzde de kredi başvurularını ilk olarak banka şubeleri üzerinden almaktadır. Çevrenizde bulunan en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir, başvurunuz onaylanması durumunda kredinizi elden banka şubesi üzerinden alabilirsiniz.

Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz şube üzerinden ziraat Bankası müşterisi olarak yine kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Müşteri Hizmetleri Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

Ziraat Bankası, müşteri hizmetleri üzerinden bankacılık işlemleri konusunda destek vermekte. 0850 222 00 00 telefon numarasını arayarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, kredi başvurusunu hızlı bir şekilde müşteri hizmetleri üzerinden bankaya iletebilirsiniz. Müşteri hizmetleri üzerinden yapılacak kredi başvurusunun onaylanması durumunda banka şubelerine giderek birtakım belge ve form imzalamanız gerekebilir. 

TAVSİYE: Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile hızlı temas kurmakta zorluk yaşayabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvuru yazımızdan sonra Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri (Numarası ve Hızlı Bağlanma 2019) yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Mobil Şube Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

Ziraat Bankası, dijital bankacılık üzerinden müşterilerine şubesiz işlemler yaptırmakta. İnternet bankacılığı üzerinden müşterilere özel olarak hazırlanan ihtiyaç kredisi paketlerini inceleyebilir, hızlı bir şekilde başvuru yaparak şubeye gitmekten kurtulabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden yapacağınız başvurular genellikle anlık olarak sonuçlanmaktadır. Kredi başvurunuz onaylanması durumunda şubeye gitmeden paranızı anında hesabınıza yansıdığında göreceksiniz. Bununla birlikte mobil uygulama üzerinden de aynı şekilde Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 

ATM Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

Türkiye’de en fazla ATM’si bulunan bankanın Ziraat Bankası olduğunu hatırlatarak konuya giriş yapmak istiyoruz. ATM üzerinden kredi başvurusu yapmak için Ziraat Bankası müşterisi olup ya da olmamanız önemli değildir. ATM üzerinden kartsız işlemler bölümüne girerek krediler bölümüne giriş yapın. İhtiyaç kredisi kısmına geçiş yaparak T.C. kimlik numarası daha sonra cep telefon numaranızı yazın. Telefon numaranıza gelecek kısa mesajı ATM’ye girdikten sonra kredi başvurunuzun otomatik olarak gönderildiğini göreceksiniz. Eğer kredi notunuz yüksek değilse ATM üzerinden kesinlikle kredi başvurusunda bulunmamanızı öneriyoruz. 

SMS İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için son olarak SMS ile başvuru yöntemini deneyebilirsiniz. Telefonlarımızın mesaj kısmına giriş yaptıktan sonra “TUKETICI” yazıp bir boşluk bırakıp “T.C.KimlikNumarası” ardından “KREDITUTARI” ve vade sayısını yazdıktan sonra son olarak aylık net gelirinizi yazıp 4747‘e mesaj göndermeniz gerekiyor. Mesajın geri dönüşü ortalama olarak 2-3 dakika içerisinde olmaktadır. Kredi notunu eğer gerekli şartları taşıyorsa başvurunuzun otomatik olarak onaylandığını göreceksiniz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi üzerinden nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler öncelikle aşağıda yer alan belge ve şartlara uyumaları gerekiyor. 

 • Banka tarafından verilen başvuru formunu doldurmak 
 • Belgelenebilir bir gelir belgesi (ücretli çalışanlar için) 
 • Son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu (Esnaf, işletme sahipleri, çiftçi ve hayvancılar için) 
 • Kredi başvurusunda bulunacak kişiye ait son 3 ay içerisinde ödenmiş bir fatura (elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon) 
 • İkametgâh belgesi 

Yukarıda belirttiklerimiz Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli belgelerdir. Aranan şartlar ise şu şekilde istenebilir; 

 • T.C. Vatandaşı olmak 
 • 18 yaşını doldurmuş olmak 
 • Kredi notunun ortalama seviyede olması
 • Düzenli bir gelire sahip olmak 
 • SGK priminin en az 3 ay yatıyor olması

Aranan şartlar arasında yer alıyor. Başvuruda bulunan kişinin kesinlikle kara listede olmaması gerekiyor. Bunun dışında gerekli belge ve şartlara uymanız durumunda kredi başvurunuzun onaylandığını görebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Aylık Ödeme Hesaplama (Güncel)

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için örnek bir aylık ödeme planı sunmak istiyoruz. 60 ay geri ödeme planı bulunan Ziraat Bankası İhtiyaç kredisinin ödeme planını aslında kendinizde oluşturabilirsiniz. Ödemeniz gereken aylık taksitleri hesaplayarak bu kredinin sizler için uygun olup olmadığını da gözlemleyebilirsiniz. Bu sayede daha sonra mağduriyet yaşamaz, ödemelerde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Çekeceğiniz kredi tutarını öncelikle bankadan uygulanmış olduğu kredi faiz oranı ile çapın. Buna ek olarak bankanın uygulamış olduğu kredi tahsis ücreti, sigorta ücretleri ve diğer masrafları da ekleyerek vade sayısına bölün. Ortaya çıkan sonuç aylık ödemeniz gereken tutarı sizlere gösterecektir. İhtiyaç kredisi için aylık ödeme hesaplama ile ilgili detaylı tabloyu aşağıda sizlere ayrıntılı bir şekilde sunmaya çalıştık. 

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
20.000 TL36 Ay%1,59773,11 TL
40.000 TL48 Ay%1,591.279,78 TL
60.000 TL60 Ay%1,591.687,85 TL

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Ziraat bankası üzerinden yapılan kredi başvurusunu öğrenmek için şubeye gitme derdi de tamamen ortadan kalmış durumda. Dijitalleşme yolunda büyük adımlar atan Ziraat Bankası, başvuru sonucu online olarak takip edilebilmesini sağlıyor. BU Bağlantı adresi üzerinden T.C. Kimlik Numaranız ya da Başvuru Numaranız ile beraber Cep Telefon numaranızı yazmanız durumunda kredi başvuru sonucunuzu anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bağlantı sadece kredi başvuruları için geçerli değildir. Bununla birlikte kredi kartı başvuru sonucunuzu da öğrenebilir, onaylanan kredi kartınızın kuryeye verilip verilmediğini görebilirsiniz. Yukarıdaki bağlantı dışında kredi başvurunuzu öğrenebileceğiniz herhangi bir alan bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Dijital Kredi Nedir?

Ziraat Bankası, şubeye gitme derdini ortadan kaldırarak dijital bankacılığın yolunu açmış durumda. Ziraat Bankası dijital kredi özel bir kredi türü olup sadece Ziraat Bankası maaş müşterilerine sunulmaktadır. Maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alan çalışan ve emekliler acil durumdaki ihtiyaçları için ihtiyaç kredisini Ziraat Mobil ve internet bankacılığı üzerinden alabilmektedir. Şubeye gitme devrini ortadan kaldıran Ziraat Bankası, bu hamlesi ile müşterilerine oldukça iyi fırsatlar olmuş durumda. Bu kredinin ayrıntıları hakkındaki bilgiler ise; 

 • Ziraat Bankası dijital kredi sadece internet ve mobil bankacılığından başvuru yapılabilen bir kredi türüdür. 
 • Kredinin geri ödemesi 60 ay vade üzerinden planlanabilmektedir. 
 • Yapılan başvuruların olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda kredi doğrudan müşterinin banka hesabına aktarılmaktadır.

TAVSİYE:İhtiyaç kredisi ile ilgili birçok ayrıntı hakkında bilgi edindiniz. Bununla beraber Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu (ANINDA ONAY) yazımıza da göz atmanızı öneririz.

En Güncel Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Ziraat Bankası, oldukça farklı kategorilerde ihtiyaç kredisi sunmaktadır. 2019 yılı içerisinde güncel olan ihtiyaç kredisi kampanyaları da şu şekilde sıralayabiliriz; 

Emekliye İhtiyaç Kredisi 

Ziraat Bankası, 20.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için emeklilere kredi veren nadir bankalar arasında yer almaktadır. 60 aya kadar sunulan vade ile kredinizi rahat bir şekilde geri ödeyebilirsiniz. 

Tüketici Avans Kredisi 

Ziraat Bankasının müşterilerine gelir belgesiz olarak sunmuş olduğu en büyük avantajlardan birisi de tüketici avans kredisidir. Sadece şubeler üzerinden yapılan tüketici avans kredisi başvurularında geri ödeme maksimum 6 ay vade üzerinden yapılabilmektedir. 

Eğitim Kredisi 

Ziraat Bankası, eğitimde maddi sıkıntılar çeken öğrenciler için de bir ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Oldukça avantajlı bir geri ödeme planı bundan eğitim kredisinde 60 ay vade üzerinden yararlanabilmektedir. Herhangi bir şekilde kefil istemeyen bu kredi türünde öğrenci belgesi sunmak yeterlidir. Yüksek lisans başta olmak üzere doktora ve master eğitimi alırken de bu krediden destek alabilirsiniz.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin