TEB Müşteri Hizmetleri (0850 Hemen Bağlanma Yöntemi)

1927 yılında ilk olarak Kocaeli Halk Bankası olarak kurulan TEB, 1982 yılında Çolakoğlu Holding tarafından satın alındıktan sonra ismini TEB olarak değiştirmiştir. Bu yazımız içerisinde TEB müşteri hizmetleri ile ilgili detaylar ile beraber hızlı bağlanma yöntemleri hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Bugüne kadar milyonlarca bireysel ve kurumsal müşteriye sahip olan TEB, dijital banka olma yolunda emin adımlar atıyor. Hemen hemen 81 ilde şubesi bulunan TEB, tüm müşterilerine şubeler üzerinden destek vermeye yetişemiyor. Günün büyük bir bölümünü şubelere üzerinde müşterilere destek vermek ile uğraşan TEB, bununla beraber mesai sonrasında müşteri hizmetleri üzerinden destek vermeye devam ediyor. 0 850 200 0 666 telefon numarası üzerinden haftanın 7 günü 24 saat boyunca TEB müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılıyor?

TEB Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılıyor?
TEB Müşteri Hizmetleri Hangi İşlemler Yapılıyor?

TEB, herhangi bir alanda sorun yaşayan müşterileri için müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat boyunca aranabilir halde tutmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanmanız durumunda aşağıda yer alan hizmetleri sorunsuz bir şekilde destek alabilirsiniz. Kredi kartı, banka kartı kayıp çalıntı bildirimi 

 • Kredi kartı, banka kartı şifre değişikliği 
 • Kredi kartı banka kartı şifre alma 
 • Kredi kartının borç tutarını öğrenme
 • Kredi kartı asgari borç ödeme 
 • Kredi kartı borcunun tamamını ödeme 
 • Banka kartında bulunan bakiye sorgulama 
 • Hesaba gelen EFT ya da havaleyi sorgulama 
 • Kredi kartı limit öğrenimi 
 • Kredi kartı limit arttırma 
 • Kredi kartı kalan taksit tutarlarını öğrenme 
 • Telefon faturası ödeme 
 • İnternet faturası ödeme 
 • Cep telefonu TL bakiye yükleme

İşlemlerinin tamamı TEB müşteri hizmetleri üzerinden rahat bir şekilde halledilebilmektedir. Yukarıda belirttiğiniz hizmetlerin yanı sıra müşteri hizmetleri üzerinden alabileceğiniz onlarca farklı hizmetin daha bulunduğunu söyleyebiliriz.

TEB Müşteri Hizmetlerine Hemen Nasıl Bağlanılır?

TEB Müşteri Hizmetlerine Hemen Nasıl Bağlanılır?
TEB Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemi

0 850 200 0 666 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile temas kurmak istediğinizde birçok tuşlama yapmanız gerektiği bildirilecektir. Yukarıda belirttiğimiz üzere müşteri hizmetleri üzerinden alabileceğiniz hizmet sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle doğrudan temas kurmak için birtakım kısa yollara ihtiyacınız olacaktır. TEB müşteri hizmetlerine hemen nasıl bağlanılır konusunda da bilgi verecek olursak; 

 • 0 850 200 0 666 numarası üzerinden TEB müşteri hizmetleri numarasını arayın. 
 • İlk başta sizlere hangi hizmet ile ilgili destek almak istediğinizi belirten bir telesekreter konuşması karşılayacaktır. Gelen menü seçeneklerinden ilk olarak “3” tuşuna basın. 
 • 3” tuşuna bastıktan sonra size bir sonraki menüden “1” tuşuna basınız. 
 • Yukarıdaki adamlar uyguladıktan sonra sesli yanıt servisinin tekrardan devreye girdiğini göreceksiniz. Burada müşteri hizmetlerine bağlanmak için yeniden “1” tuşuna basmanız istenecektir.

Bu adımları uygulamanız durumunda oldukça hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlandığınızı fark edeceksiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Sizinle beraber birçok kişi müşteri hizmetlerine bağlanmak istediği için bir miktar beklemeniz gerekebilir. Bu aşamada telefonu kapatmanız durumunda yeniden tüm adımları uygulayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekebilir.

TAVSİYE: TEB müşteri hizmetleri ile ilgili birçok detay paylaşımında bulunduk. Bununla beraber TEB KOBİ ve Esnaf Kredisi Faiz Oranları adlı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

TEB POS Destek Hattına Nasıl Bağlanılır?

Türkiye Ekonomi Bankası, anlaşmalı üye işyerlerine POS desteği vermektedir. TEB POS Destek hattına nasıl bağlanılır konusunda da bilgi verecek olursak; 

 • 0216 635 65 12 telefon numarası üzerinden TEB POS Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri gibi burada sizin herhangi bir şekilde menü seçeneği çıkmayacaktır. Yukarıda belirttiğimiz telefon numarasını aramanız durumunda doğru da Türkiye Ekonomi Bankası POS destek sorumlusu karşılayacaktır.

POS destek sistemi üzerinden ne gibi hizmetler alabileceğinizi ise şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • POS provizyon işlemleri 
 • Sanal POS işlemleri 
 • POS hesap ve mutabakat sorunları 
 • POS arıza ve rulo talepleri 
 • POS ile ilgili diğer tüm soru ve talepler 

Yukarıda belirttiğimiz telefon numarası üzerinden TEB POS Destek Hattı yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nedir?

Türkiye Ekonomi Bankası, banka şubeleri üzerinden 09:00 ile 17:00 arası hizmet vermektedir. Bu saatler arasında banka şubeleri üzerinden istediğiniz herhangi bir konu hakkında destek alabilir, bankacılık işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde TEB şubelerine gitmekte zorlanan kişiler, müşteri hizmetleri üzerinden destek alıp alamayacaklarını merak ediyor. Bu nedenle TEB müşteri hizmetleri çalışma saatleri oldukça önem arz etmektedir.

Bunun bilincinde olan TEB, yukarıda belirttiğimiz üzere müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat boyunca aktif halde tutmakta. Resmi tatil ve bayramlarda da geçerli olmak üzere müşteri hizmetlerinin 365 gün boyunca hizmet verdiğini görmekteyiz.

TEB Çağrı Merkezi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TEB Çağrı Merkezi ile temas kurmadan önce bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Öncelikle 0 850 200 0 666 telefon numarası haricinde TEB Müşteri Hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Bazı kişiler sosyal medya üzerinden TEB Bankasına ait sahte internet siteleri ile karşılaşabiliyor. Görünüm olarak aynı gibi olsa da bu sitelerin amacı tamamen dolandırmaya yöneliktir.

Tüm işleri sadece teb.com.tr adresi üzerinden yapmaya dikkat ediniz. Çağrı merkezi ile yapacağınız görüşmelerde sizlerden doğrudan kart bilgisi ve şifresi istenmeyeceğini biliniz. Eğer müşteri hizmetlerinden bir kişi doğrudan şifrenizi isterse görüşmeye anında son verin. Sadece şifrenizin tuşlanması gerektiği durumlarda şifre girişi yapmaya özen gösterin. Bu konulara dikkat etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin