Kuveyt Türk Sağlam Kart Hakkında Tüm Bilgiler

Bu yazımız içerisinde Kuveyt Türk tarafından geliştirilmiş olan Sağlam Kart hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ülkemizde katılım bankacılığının temellerini atan Kuveyt Türk, vermiş olduğu hizmetler ile faizsiz bankacılık sisteminin gelişmesine katkı sağlamıştır. Sağlam Kart hakkında merak edilen tüm ayrıntı ve bilgiler;

Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir?

İslami usullere uygun olarak yönetilen Kuveyt Türk faaliyetlerine daha çok kar payı üzerinden sunmaya çalışıyor. Bu bölümde Kuveyt Türk Sağlam Kart Nedir konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Şuana kadar kredi kartı vermeyen Kuveyt Türk (saglamkart.com.tr) adındaki hizmeti ile kredi kartı sahibi olmak isteyen müşterilerine de destek oluyor. Kart sahipleri, bu kredi kartı için Kuveyt Türk’e herhangi bir ücret ödemezler.

Başta sağlık sektörü olmak üzere yapılacak birçok alışveriş için 5 taksit ile alışveriş yapma keyfine sahip olabilirsiniz. Bu kartın sunmuş olduğu avantajlar, birçok bireysel kredi kartından daha fazla olmaktadır. Kuveyt Türk sağlam kart özellikleri ile ilgili detaylı bilgiler;

Sağlam Kart Özellikleri Nelerdir?

Sağlam Kart Özellikleri Nelerdir?
Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri

Kuveyt Türk bu kartın hizmetini devreye aldığı günden bu yana sosyal medya üzerinden oldukça fazla reklam yapmaya başlamış durumda. Kuveyt Türk Sağlam Kart özellikleri hakkında ki bilgiler şu şekilde liste denebilir; 

 • Kuveyt Türk Sağlam Kart ile yapacağınız sağlık ve eğitim harcamalarınızı 5 taksite bölebilirsiniz. 
 • 12 ay boyunca düzenli olarak aylık 200 TL değerinde alışveriş yaparsanız yıl sonunda 50 TL değerinde altın puan kazanırsınız. 
 • Kart ile yapacağınız taksitli alışverişlerde altın puan kazanırsınız. Bu altın puanlar ile bir sonraki alışverişlerinizi daha indirimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 
 • Kart ile acil nakit para ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Kuveyt Türk, Sağlam Kart üzerinden nakit avans çekme imkanı da tanımakta. 
 • Yukarıda belirttiğimiz üzere Kuveyt Türk Sağlam Kart üzerinden herhangi bir şekilde kart ücreti, aidatı almamaktadır. 
 • Kuveyt Türk üye işyerleri üzerinden yapacağınız alışverişlerde kullanmanız durumunda özel indirimlerle kazanabilirsiniz. 
 • Klasik Kart, Gold Kart ve Platin Kart olmak üzere 3 çeşitte ayrılmaktadır. 
 • Kart üzerinden yapılan alışverişlerin ödemesini %100 olacak şekilde talep etmektedir. Bu kart türünde asgari ödeme tutarı bulunmamaktadır. 
 • Kuveyt Türk Sağlam Kart sahipleri, aylık ödemeleri gereken borç tutarını ödememeleri durumunda borç tutarlarının %2,34’ü kadar ceza ödemesi yapmak durumundadırlar.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk, Sağlam Kart adı altında kredi kartı hizmeti verdiğini açıklandığı an oldukça fazla talep görmüştür. İlk etapta sadece banka şubeleri üzerinden alınan başvurular daha sonrasında internet üzerinden de alınmaya başlamıştır. Peki, Kuveyt Türk Sağlam Kart başvurusu nasıl yapılır sorusunu sizler için araştırdık.

Başvuru için hem Kuveyt Türk şubelerini hem de Kuveyt Türk internet sitesini kullanabilirsiniz. İnternet şubesinin bireysel bölümünden kartlar kısmına girdiğinizde kart başvuru linkine ulaşabilirsiniz.

ÖNERİ: Diğer kredi kartlarında olduğu gibi Kuveyt Türk Sağlam Kart ile yapmış olduğunuz borçları ödemediğiniz taktirde kredi notunuzun etkileneceğini unutmayın. Daha ayrıntılı bilgi için Banka Kredi Borçları Ödenmezse Ne Olur sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart ile Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Acil nakit ihtiyacının ne zaman meydana geleceği belli olmaz. Eğer cebinizde nakit para bulunmuyorsa kart üzerinden nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans ile ilgili Kuveyt Türk tarafından paylaşılan bilgiler; 

 • Klasik Sağlam Kart kullanan Kuveyt Türk müşterileri, kart limitlerinin sadece %10’luk kısmı kadar nakit avans çekebilirler. Yüksek limitler için ise çekilebilecek avans tutarı 500 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu tutarın üzerinde nakit avans ekibimiz mümkün değildir. 
 • Kuveyt Türk Gold Kart kullanan Sağlam Kart müşterileri ise yine kart limitlerinin %10’luk kısmı kadar nakit avans kullanabilirler. Gold Kart kullananlar için ise çekilebilecek maksimum avans tutarı 1000 TL olarak sınırlandırılmıştır. 
 • Platin kullanıcıları ise 2000 TL’ye kadar nakit avans çekebilme hakkına sahiptirler. 
 • Kuveyt Türk, nakit avans çekerken yapılan her işlem başına 1,25 TL işlem ücreti tahsis etmektedir. 
 • Nakit avans çekildikten sonra gelen ilk ekstrede çekilen bu avansın geri ödemesi yapılması gerekiyor. 
 • Nakit avans çekebilmek için Kuveyt Türk müşterilerinin bankaya herhangi bir şekilde borçlarının bulunmaması gerekiyor.

Yukarıda belirtilen tutarlar üzerinde nakit avans çekmek imkansızdır.

BİLGİ: Eğer Sağlam Kart kullanılabilir limitinizi yükseltmek isterseniz, bunu müşteri hizmetleri ile görüşerek hızlı bir şekilde başvuru talebinizi oluşturabilirsiniz. Bununla ilgili Kredi Kartı limitini arttırma yolları konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Puan Sistemi Nedir?

Kuveyt Türk Altın Puan Sistemi Nedir?
Kuveyt Türk Altın Puan Sistemi Nedir?

Kuveyt Türk, sağlam nakit kart üzerinden yapılan her alışverişler için Altın Puan adı altında bir ödül sistemi uygulamaktadır. Vadesiz hesap kullanan kişiler, bakiyeleri üzerinden yaptıkları her alışverişlerin %0,35 tutarını altın puan olarak alabilirler. Ek Limit üzerinden yapılan alışverişlerde ise altın puan kazanım oranı %0,1’e yükseltilmektedir.

Alışverişlerden üzerinden kazanılan puanlar müşterileri altın hesabına aktarılır. Eğer müşterilerin Altın puan hesapları yoksa Kuveyt Türk müşterilerine otomatik olarak Altın Puan hesabı açmaktadır. Altın puanlar 10 TL’ye ulaştığında ise ilgili tutar gram altın şeklinde hesaplara otomatik olarak yansıtılmaktadır.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin