Kredi Puanı En Hızlı Nasıl Yükseltilir?

Bu yazımız içerisinde kredi puanı en hızlı nasıl yükseltilir, kredi notunu yükseltmek için neler yapmalıyız ile ilgili konulardan bahsedeceğiz. Kredi puanı düşük olan kişilerin bu konudaki anlattıklarımızı uyguladıktan sonra puanlarında ciddi bir artış olduğunu gözlemleyebilirler. Aşağıda kredi puanlarının derecelerini göstereceğiz. Bu puanlardan sonra nasıl bir yol izleyeceğinize yazımız içerisinde ki maddeleri uygulayarak kendiniz karar verebilirsiniz. Kısa süre içerisinde aşağıda ki anlattıklarımızı uygulayarak kredi puanınızı 1400 ve üstü seviyelere çıkartabilecek konuma geleceksiniz.

Kredi Notu AralığıRisk GrubuKredi Kullanma İhtimali
1 – 699 PuanÇok RiskliÇok Düşük
700 – 1099 PuanOrta RiskliDüşük
1100 – 1499 PuanAz RiskliGelire Bağlı
1500 – 1699 PuanİyiYüksek
1700 – 1900 PuanÇok İyiÇok Yüksek

Avans Hesap İle Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Avans Hesap ile Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?
Avans hesap ile kredi puanı yükseltmek

Bu yazı içerisinde ki en önemli konulardan bir tanesi olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Nedenine gelecek olursak, çoğu kişi kredi puanı çok düşük olduğundan dolayı kredi kartı veya kredi kullanamamakta. Eğer bankalara olan borcunuz bittiyse ve sadece kredi puanınızın yükselmesini bekliyorsanız Avans Hesap sizin için çok önemli. 100 TL avans hesap bile sizin kredi puanınızın yükselmesine etki edecektir.

Sicili bozuk olan kişiler, tüm bankalara olan borcunu sıfırladıktan sonra, avans hesap limitini düzenli olarak kullanmaya başlamalıdır. Düzenli bir kullanımdan sonra 7-8 ay içerisinde sıfır olan kredi puanı gözle görülür bir artışla yükselecektir. Avans hesap ile kredi puanı yükseltmek, diğer yöntemlerden daha kolaydır.

Hemen hemen her banka müşterilerine avans hesap (eksi bakiye) kullanımı sunmaktadır. Kredi Kartı veya Kredi almaktan daha kolay bir işlem olduğu için ilk önce tercih sebebi olmaktadır. Eğer hiçbir bankadan kredi kartı alamıyorsanız, avans hesap almaya çalışabilir ve bu sayede kredi puanınızı hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

İPUCU: Konu içerisinde ki anlattıklarımızı uygulamaya başlamadan önce Kredi Notu Öğrenme adlı konumuzu muhakkak incelemenizi öneririz. Bu konu sayesinde Kredi Puanınızın kaç olduğunu öğrenebilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Borçlarınızı Düzenli Ödeyerek Kredi Puanı Yükseltme

Kredi notu yükseltmede ki en önemli etkenlerden birisi de borçları düzenli ödemektir. Eğer bu konu içerisinde ki tüm maddeleri birbiriyle karşılaştırırsak, borçları düzenli ödemek %35’lik bir dilimi kapsamaktadır. Şu zamana kadar kredi kartı borçlarınızı, kredi taksitlerinizi veya fatura ödemelerinizi düzenli olarak yapmadıysanız, buraya kadar olanlar için kendiniz bir çizgi çekmelisiniz. Bundan sonra ki ödemelerinizi düzenli yapmak, sizin uzun vadede kredi puanınızı ciddi şekilde etkileyecektir.

Kredi Kartı borçlarınızın aylık ödemelerini tam olarak ödeyemiyorsanız, asgari tutarlarını muhakkak ödemeye çalışın. Kredi Kartı borçlarının asgari tutarını ödemek kesinlikle kredi puanınızı etkilemez. Bu zamana kadar bilinen en yanlış bilgiler arasında yer alan bu konu, bilinçli tüketici için büyük bir önem arz etmektedir.

Çok fazla kişinin bilmediği bir diğer konu ise Fatura ödemelerinizdir. Elektrik, Su, Doğalgaz gibi faturalarınızı çalışmış olduğunuz bankada otomatik ödeme talimatı vermek, kredi puanınıza azda olsa yükselmesine katkı sağlayacak unsurlar arasındadır.

Kredi Kartı Limitinizin Tamamını Kullanmayın!

Çoğumuzun dikkat etmediği konulardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Eğer kredi puanınızı hızlı bir şekilde yükseltmek istiyorsanız her ay kredi kartı limitinizin tamamanı kullanmayın. Bu, bir çok danışman tarafından söylenen ve uyulması gereken önemli konular arasında yer almaktadır.

Tavsiye edilen şey ise, her ay kredi kartı limitinizde %10 boşluk bırakmak. Eğer kredi kartı limitiniz 5000 TL ise her ay minumum 500 TL kullanılabilir limit bırakmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu önemli konuyu uygulayarak, kısa sürede kredi puanınızda artış olduğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Blokeli Kredi Kartı ile Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Blokeli Kredi Kartı ile Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?
Blokeli kredi kartı ile kredi puanı yükseltmek

En son uygulanacak yöntemler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Yukarıda anlattıklarımızı uygulayarak aslında bu konuya çok gerek kalmadığını kendiniz anlayacaksınız. Ancak borçlarınız yüzünden veya düzensiz ödemeleriniz yüzünden hiçbir şekilde kredi kartı, kredi, avans hesap gibi bankacılık işlemlerinizi kullanamıyorsanız, bu konu sizin için önem teşgil ediyor olabilir. Blokeli kredi kartı kullanarak ve ödemelerinizi düzenli yaparak kredi puanınızı arttırabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, vadesiz hesabınızda 1000 TL para bulunmakta. Vadesiz hesabınız bulunan bankaya giderek hesabınızda bulunan 1000 TL parayı kredi kartı almak için bloke ettiriyorsunuz. Daha sonra banka, size 1000 TL limitli bir kredi kartı başvurusu yapıyor. Hesabınızdaki parayı bloke ettirerek kredi kartı aldığınız için onay alabiliyorsunuz. Bu sayede kredi kartınızı düzenli kullanarak, kredi puanınızı belirli sürede yükseltme imkanınız oluyor.

Almış olduğunuz kredi kartı ile tüm nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, taksitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda eğer banka nakit avans işlemini sizin için aktif hale getirdiyse, nakit avans bile çekebilirsiniz.

BİLGİ: Eğer bankalarla ilişkiniz çok kötüyse ve sicilinizin tamamen temizlenmesini istiyorsanız, kredi sicil affı konumuzu okumanızda yarar olduğunu düşünüyoruz. Bu konu sayesinde güncel sicil affı haberlerini takip edebilirsiniz.

Blokeli Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Blokeli kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz en kolay bankanın Kuveyt Türk olduğunu söyleyebiliriz. Bankacılık işlemlerinde müşterilerine her zaman kolaylık sağlayan Kuveyt Türk, sizlere blokeli kredi kartı başvurusu konusunda yardımcı olduklarını biliyoruz.

Peki, Blokeli kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Herhangi bir Kuveyt Türk şubesine giderek müşteri temsilcisi ile bizzat görüşmeniz gerekiyor. Kredi puanınızı arttırmak istediğinizi ve hesabınızdaki parayı bloke ederek kredi kartı istediğinizi söylemeniz yeterli. Onlar sizin adınıza kredi kartı başvurusunu yapıyor ve kredi kartı onayı alabilmeniz için her konuda yardımcı oluyorlar.

Blokeli Kredi Kartı çıkarmak istiyorsanız Ziraat Bankası’na da başvurabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri veya şubedeki temsilciler ile görüşerek, blokeli kredi kartı başvurusu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Kredi Puanı Ne Kadar Zamanda Yükselir?

Kredi puanı çok düşük veya sıfır olanların çok sorduğu sorular arasında kredi puanı ne kadar zamanda yükselir? sorusu geliyor. Bunu hiçbir danışman emin konuşarak sizlere tam cevabını veremeyecektir. Kredi puanınızı yükseltmenin sizin elinizde olduğunu ve yukarıda ki anlattıklarımıza harfiyen uymanız gerektiği ile ilgilidir.

Eğer yukarıda, kredi puanınızı yükseltmek için anlatılanları tam anlamıyla yerine getirirseniz, kısa bir süre içerisinde kredi puanınızın artışını göreceksiniz. Bunun için kredi kartı, kredi, avans hesap, fatura ödemelerinizi düzenli olarak ödüyor olmanız ve bir daha düzensiz bir ödeme alışkanlığınızın olmaması gerektiği ile ilgilidir.

Kredi Puanı Kaç Günde Bir Güncelleniyor?

Kredi Puanını hesaplamak ve onları bir puan haline getirmek, sadece Kredi Kayıt Bürosu(KKB) bağlı Findeks firmasıdır. Tüm ödemelerinizi toplu olarak analiz eder ve banka sistemlerinden otomatik olarak toplarlar. Tüm kredi ödemeleriniz, kredi kartı borçlarınız ve avans hesap hareketleriniz otomatik olarak Findeks sistemine aktarılır.

Bu bilgilerin aktarılması çok hızlı değildir ve sağlaması yapılarak alınmaktadır. Herhangi bir şekilde eksik veya yanlış bilgiler sizin puanınızı etkilememesi için dikkatli davranılır. Kredi puanınız her ay düzenli olarak güncellenmektedir. Eğer olumlu bankacılık faaliyetlerine başladıysanız, bunun 1 ay geriden gelebileceğini unutmayın.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin