Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu (Hesaplama ve Faiz Oranları)

Yeni bir araç sahibi olmak, var olan araçlarını değiştirmek isteyen kişiler eksik birikimlerini artık Halkbank taşıt kredisi ile tamamlayabilirler! Bu yazımız içerisinde Halkbank taşıt kredisi başvurusu hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Başvuru için gerekli şartların taşınması durumunda artık birçok kişinin Halkbank üzerinden taşıt kredisi başvurarak araç satın aldığını söyleyebiliriz.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, başta sıfır kilometre olmak üzere ikinci el araçlar için de kredi veren bir bankadır. 0 kilometre araçlar için herhangi bir sınırlandırma yapmayan bankanın ikinci el araç alımları için belirli standartlar uyguladığını görüyoruz. Halkbank taşıt kredisi ile ikinci el bir araç almak istiyorsanız aracın maksimum 5 yaşında olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bu banka üzerinden alınacak kredi ile 5 yaşından büyük araç alma gibi bir imkanınız bulunmamaktadır.

Başvurular ilk etapta Halkbank şubeleri üzerinden yapılabiliyor. En yakınınızda bulunan Halkbank şubelerine giderek hem 0 kilometre hem de ikinci el araç taşıt için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Halkbank üzerinden vadesiz hesabı bulunan kişiler internet ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden de oldukça kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirler.

TAVSİYE: Halkbank taşıt kredisi başvurusu ile ilgili yazımızı okuduktan sonra Halkbank Memur Kredisi Başvurusu üzerine hazırladığımız yazıya da göz atmanızı öneririz.

Gerekli Belge ve Şartlar Nelerdir?

Halkbank taşıt kredisi ile ilgili gerekli belge ve şartlar hakkında bilgi vermeden önce bazı konulara değinmek istiyoruz. Satın alınacak aracın 0 kilometre ya da ikinci el olmasına bakılmaksızın geri ödeme 60 ay vade üzerinden yapılmaktadır. Kredi başvurusu onaylanan kişiler aylık ödemeleri gereken taksit tutarlarını gelirlerine göre planlayabilmekteler. Eğer istenmesi durumunda kredinin ilk 2 taksitini erteleyerek vadeyi 58 ay üzerinden planlayabilirsiniz. Kredi faiz oranı sabit olup tüm vade seçeneklerinde eşit olmaktadır. Bu gibi detaylardan bahsettikten sonra artık gerekli belge ve şartlar hakkındaki bölüme geçebiliriz. 

  • Halkbank taşıt kredisi başvurusu için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. 
  • Nüfus cüzdanı 
  • Ücretli çalışanlar için gelir belgesi 
  • Şirket sahibi ya da ortaklığa sahip bir kişi için vergi levhası ya da son 3 yıla ait bilanço 
  • Satın alınacak araç ikinci el ise araç ruhsatı 
  • 0 kilometre araçlarda ise proforma fatura 

Gibi belgeler kredi başvurusuna eklenerek teslim edilmelidir. Özellikle ikinci el araç alımı için kredi başvurusunda bulunacak kişiler için bazı özel şartların arandığını söyleyebiliriz. Bu şartlar; 

  • Satın alınacak aracın 5 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
  • İkinci el araç alımında aracın kasko değerinin %70’i kadar kredi verilmedir. Araç alımlarında %30 peşinat sahibi olunması gerekiyor. 
  • Satın alımlarda aracın kasko değeri baz alınır. Bireysel olarak ifade edeceğiniz tutarın hiçbir anlamı yoktur. 
  • İkinci el olarak satın alınacak araç eğer 100,000 TL’nin altında ise %70’lik kredi sunulmaktadır. 100,000 TL ve üzeri araçlarda kasko değerinin %50’si kadar kredi verilmektedir.

Halkbank Sıfır KM Taşıt Kredisi Faiz Oranları (Hesaplama)

Halkbank Sıfır KM Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Halkbank Sıfır KM Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Halkbank sıfır km taşıt kredisi almak isteyen kişilere oldukça güzel bir kredi faiz oranı sunuyor. 120.000 TL altı araçlar için 60 ay vade sunan Halkbank, gerekli şartlara sahip olan her müşteri adayının kredi başvurusunu onaylamakta! Bu kredi ile maksimum 70.000 TL tutara kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Halkbank taşıt kredilerinde kredi faiz oranı sabit olsa da müşteriden müşteriye değişen özel faiz oranları da uygulanabilmekte. Uzun yıllardır Halkbank ile çalışıp iyi bir kredi notuna sahipseniz aşağıda yer alan tablo dışında özel bir kredi faiz oranına sahip olabilirsiniz. Halkbank sıfır km taşıt kredisi faiz oranları;

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
30.000 TL24 Ay%1,991.656,70 TL
50.000 TL48 Ay%1,991.761,43 TL
70.000 TL60 Ay%1,992.207,29 TL

Halkbank İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları (Hesaplama)

Halkbank İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Halkbank İkinci El Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Sıfır kilometre araçlarda olduğu gibi ikinci el taşıt alımlarında da oldukça güzel fırsatlar olduğunu görmekteyiz. Ekonomik durumu ikinci el almaya uygun olan kişiler Halkbank ikinci el taşıt kredisi ile istedikleri araca sahip olabilirler. Kredi faiz oranları aşağıda görebileceğiniz üzere sabittir.

12 ay vade ile 60 ay vade arasında kredi faiz oran değişikliği olmadığını görebilirsiniz. Unutmamanız gereken tek şey; alacağınız aracın 5 yaşını geçmeyecek olmasıdır. Eğer tüm şartlar sizin için uygunsa Halkbank ikinci el taşıt kredisi faiz oranları;

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
40.000 TL36 Ay%2,001.671,88 TL
50.000 TL48 Ay%2,001.765,57 TL
65.000 TL60 Ay%2,002.055,31 TL

Halkbank Taşıt Kredisi Çekmek için Kredi Puanı Kaç Olmalı?

Başta Halkbank olmak üzere tüm bankalar kredi başvurularında kredi puanını etkin bir değerlendirme maddesi olarak kullanır. Taşıt kredisi çekmek için kredi puanı kaç olmalı konusunda da şu bilgiyi verebiliriz. Kredi puanı derecelendirmeleri içerisinde yer alan “Az Riskli” bölüm içerisinde yer almanız durumunda Halkbank üzerinden taşıt kredisi çekebilirsiniz.

Genel olarak 1100-1499 puana sahip olan Az Riskli bölüm, kredi başvuruları için yeterli olmaktadır. Fakat; kesin olarak başvurunuzun onaylanmasını istiyorsanız kredi notunuzun en az 1300 puan seviyesinin üzerinde olması gerekir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin