Halkbank Mevduat Faiz Oranları (AYLIK GELİR HESAPLAMA)

1933 yılında devlet tarafından alınan bir karar sonucunda kurulan Halk Bankası, ilk etapta sadece küçük ve orta ölçekli işletmelere düşük faizli kredi vermekte idi. Zaman içerisinde giderek güven kazanan Halkbank, bireysel müşteriler tarafından da tercih edilmeye başlandı. Birçok kişinin banka hesabı ve kredi kartını Halk Bankası üzerinden açması ile beraber bankanın daha geniş sınırlarda hizmet vermesinin önü açıldı. Günümüzde onlarca alanda hizmet veren Halkbank, birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilere de destek oluyor. Bu yazımız içerisinde Halkbank mevduat faiz oranları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Halkbank Mevduat Faiz Oranları (2019 Güncel)

Halkbank mevduat faiz oranları hakkında ki sorulara da geçiş yapmak istiyoruz. Bankalar, birikimlerin yastık altında bulunmasını artık istemiyor. Birikimlerin daha güvenli ve değerlerini koruyabilmeleri için mevduat hesaplarının daha mantıklı olduklarını söyleyebiliriz. Mevduat hesapları üzerinden faiz geliri elde edebilir, bu gelirler sayesinde paranızın güncel değerini koruyabilmesini sağlayabilirsiniz. Her bankanın mevduat hesapları için sunmuş olduğu faiz oranlarının oldukça değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Tablo şeklinde Halkbank vadeli mevduat faiz oranları hakkında bilgi verecek olursak;

Yatırım TutarıVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
100.000 TL32 Gün%19,501.453,16 TL
150.000 TL32 Gün%19,752.207,68 TL
200.000 TL32 Gün%19,752.943,56 TL

TAVSİYE: Halkbank mevduat faiz oranları ile yazımızı okuduktan sonra sizleri Halkbank Müşteri Hizmetleri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Vadeli Döviz Hesabı için Faiz Oranları (DOLAR ve EURO)

Halkbank üzerinden sadece TL para birimi için mevduat hesabı açıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bununla birlikte Dolar ve Euro gibi döviz türleri üzerinden de mevduat hesabı açabilmeniz mümkündür. TL para birimi gibi Dolar ve Euro’ya yüksek faiz uygulandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Borsa ve Parite değerlerine göre belirlenen mevduat faiz oranları altın ve Euro birikimlerinizin değer kazanmasını sağlamakta. Halkbank vadeli döviz hesabı faiz oranları ile ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıdaki tablo üzerinden sunabiliriz;

Halkbank Vadeli Dolar Hesabı Hesaplaması;

Yatırım TutarıVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
50.000 USD32 Gün%3,00105,21 USD
75.000 USD32 Gün%3,00157,81 USD
90.000 USD32 Gün%3,00189,37 USD

Halkbank Vadeli Euro Hesabı Hesaplaması;

Yatırım TutarıVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
30.000 EUR32 Gün%1,2526,31 EUR
50.000 EUR32 Gün%1,2543,84 EUR
80.000 EUR32 Gün%1,2570,14 EUR

Vadeli Altın Hesabı için Faiz Oranları

Halkbank üzerinden altın birikimleriniz için de mevduat hesabı açabilirsiniz. Halkbank vadeli altın hesabı, altın birikimlerinizin değer kazanmasını sağladığı gibi güvenilir bir şekilde korunmasını da sağlamaktadır. Nakit birikimler için çok fazla şart aranmasa da altın hesabı açtırırken bazı şartlar arandığını söyleyebiliriz. Bu şartlar;

 • Halkbank vadeli altın hesabı açtırmak için minimum 10 gram altın birikimine sahip olmanız gerekiyor.
 • Altın hesabı en az 30, en fazla 400 gün vade üzerinden açılabilir.
 • Altın birikimleriniz üzerinden gelir edebilmek için Halkbank üzerinden vadesiz altın hesabı sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle ilk olarak vadesiz altın hesabı açtırmanız gerekiyor.
 • Halkbank altın hesabı içerisindeki tüm hesaplamaların gram altın üzerinden yapıldığını hatırlatmak istiyoruz.

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?
Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Devlete ait kamu bankalarından birisi olan Halkbank, tüketiciler için en güvenilir bankalar arasında yer alıyor. Başta esnaflara ve kobilere faizsiz kredi veren Halkbank, birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilere de faiz geliri sunuyor. Halkbank vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler için bu işlemlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Halkbank müşterisiyseniz; en yakın Halkbank şubesine giderek kimliğiniz ile oldukça kolay bir şekilde vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Bununla birlikte Halkbank mobil ve internet bankacılığı üzerinden de oldukça kolay bir şekilde yüksek faizli vadeli mevduat hesabı açtırabilirsiniz.

Halkbank müşterisi olmayan kişilerin de vadeli mevduat hesabı açtırabilmeleri mümkündür. Bunun için ilk olarak Halkbank şubelerine gitmeniz gerekiyor. Halkbank şubelerine giderek bireysel müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek önce Halkbank hesabı açabilir ardından da vadeli mevduat hesabının açılmasını talep edebilirsiniz. Halkbank müşterisi olmayan kişilerin mobil ve internet bankacılığı üzerinden hesap açtırabilmeleri mümkün değildir. 

Halkbank Vadeli Mevduat Hesabı Hakkında Önemli Bilgiler

Halkbank vadeli mevduat hesabı açtırmadan önce sizlere birtakım bilgiler vermek istiyoruz.

 • Halkbank üzerinden vadeli mevduat hesabı açtırmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.
 • Sunulan tüm fırsatlar Halkbank müşterilerine aittir. 
 • Mevduat hesaplarına sunulan faiz oranları dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yazımız içerisindeki faiz oranları yazımızı okuduğunuz döneme göre farklı olabilir.
 • Altın hesabı açtırmak için minimum 10 gram altın birikimi ya da bu birikime denk gelebilecek birikime sahip olmanız gerekiyor.
 • TL/Euro/USD birikimler için minimum 1,000 TL, 1,000 Euro ve 1,000 Dolar birikimine sahip olmanız gerekiyor.

Halkbank Büyüyen Çocuk Hesabı Nedir?

Aileler olarak bugün tüm ağır koşullara katlanıyorsak bunun sebebi çocuklarımızdır. Onlara daha iyi bir hayat, daha iyi gelecek sunabilmek için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Bunun bilincinde olan Halkbank, Halkbank büyüyen çocuk hesabı ile ailelerin çocukları için birikimler yapmalarına olanak tanıyor. Mevduat hesap türleri içerisinde en çok faiz oranına sahip olan büyüyen çocuk hesabı, çocuklarınızın iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlıyor. Tamamen sizin tarafından belirlenen dönemlerde bu hesap türüne yapacağınız düzenli ödemeler ile çocuklarınıza gelecekte güzel bir sermaye, para bırakabilirsiniz. Büyüyen çocuk hesabı ile ilgili ayrıntılar;

 • Halkbank büyüyen çocuk hesabı en az 3 yıl en fazla 10 yıl vade üzerinden açılabilir.
 • Hesaba yatırımlar tamamen sizin belirlediğiniz dönemlerde yatırılır. Ancak; birikimden yararlanabilmek için en az 50 TL tutarında bir para yatırmanız gerekiyor.
 • Banka hesabı ya da kredi kartı üzerinden büyüyen çocuk hesabına düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz. Ne kadar çok birikim yatırımında bulunursanız çocuklarınız da gelecekte o kadar kendilerini güvence altına alır.

Halkbank Konut Mevduat Hesabı Nedir?

Halkbank, ev sahibi olmak isteyen kişilere de oldukça güzel fırsatlar sunuyor. Halkbank tasarruf mevduatı üzerinden konut mevduat hesabı açan kişiler, en az 36 ay birikim yaparlar ise devlet desteği ile beraber ilk evlerine sahip olabilirler. Birikim hesabına aylık ödeme yapılabildiği gibi ekonomik duruma göre 3 aydan 3 aya da para yatırılabilmektedir.

Aksama ya da belirli bir süreden sonra hesaba para yatırmamanız durumunda devlet desteğinin sona erdiğini görebilirsiniz. Halkbank konut mevduat hesabı üzerinden devlet desteği almak isteyen kişilerin üzerinde herhangi bir ev, arsa ya da işyeri bulunmaması gerekiyor.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin