Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (Başvuru ve Faiz Oranları)

Banka kredileri üzerinde oluşturduğumuz yazıların büyük bir bölümünde gelir belgesinin aranan en temel şartlardan birisi olduğunu dile getirmiştik. Bu yazımızda ise gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. Yapmış olduğu işlerden ötürü düzenli bir gelire sahip olmayan kişiler genelde kredi başvurusu yapamayacaklarını düşünür.

Oysa son zamanlarda herhangi bir gelir belgesine sahip olmayan kişilere kredi veren bankaların var olduğunu gördük. Bu yazımız içerisinde herhangi bir şekilde senet, kefil istemeden gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi çekmek için bankalara başvurduğunuzda birtakım şartların arandığını göreceksiniz. Aranan şartlar içerisinde ilk sırada belgelenebilir bir gelire sahip olmak gerektiğini göreceksiniz. Bu belge genel olarak bankanın kendini teminat altına almasıdır. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin aylık taksitleri ödeyip ödeyemeyecekleri belgelenebilir bir gelir üzerinden belli olmaktadır. Herhangi bir gelire sahip olmayan kişiler, esnaflar, çiftçiler, hayvan yetiştiricileri aylık düzenli bir gelire sahip olmamalarından dolayı kredi alamayacaklarını düşünür. Bu gibi durumlarda mağduriyetleri gidermek amacı ile gelir belgesiz kredi veren bankalar ortaya çıkmaya başlamış durumda. 

Ev hanımları ya da öğrenciler geliri olmayan en temel grupta yer almaktadır. Gelir belgesine sahip olmayan bu kişiler de artık yeni kapsamda kredi başvurusunda bulunabilecekler. Gelir belgesi olmasa da alternatif seçenekler üzerinden kredi alabilmek mümkün hale gelmiştir. Gelir belgesi olmayan kişilere kredi veren bankalar;

Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir Mi?

Başta kamu bankaları olmak üzere özel bankalar ve katılım bankalarına yapılan kredi başvurularında birçok etmene bağlı olarak incelenir. Gerekli şartları taşıyan kişilerin kredi başvuruları aynı gün içerisinde onaylanırken bazı kişilerin reddedildiğini söyleyebiliriz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluna göre bir bankadan kredi başvurunda bulunabilmek için düzenli bir gelire sahip olmanız gerekiyor. Ancak; bazı durumlarda esnaf, çiftçi ve hayvan yetiştiricileri ile beraber bordrosuz çalışanların da kredi çekebilmeleri için şu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.

 • İpotek göstermek
 • Ek gelir göstermek
 • Taahhütte bulunmak
 • Kefil göstermek

Yukarıda belirttiğimiz şartlardan herhangi birisini sunmanız durumunda gelir belgesiz bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ev hanımı ya da öğrenciler eğer üstlerine kayıtlı bir ev üzerinden kira bedeli alıyorsalar bu ek gelir üzerinden dahi kredi alabilirler. 

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi
Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Odeabank üzerinden kefilsiz, belgesiz olarak kredi çekebilirsiniz. Bu alana öncülük eden Odeabank, bu hizmetini sadece düşük tutarlı ihtiyaç kredileri için uyguluyor. Odeabank gelir belgesiz kredi ile ilgili detaylar;

 • Odeabank üzerinden gelir belgesiz alınabilecek kredinin üst tutarı 10.000 TL’dir.
 • Geri ödeme planı 60 ay vade üzerinden planlanabilmektedir.
 • Yapılan başvurunun onaylanması durumunda krediyi alabilmek için sadece nüfus cüzdanı teslim etmek yeterlidir.
 • Gelir belgesiz kredi için talep edilen kredi faiz oranı %2,27’dir.
 • Bu krediler için başvuru başta Odeabank şubeleri olmak üzere internet adresi üzerinden de yapılabilmektedir.

ING Bank Gelir Belgesiz Mini Kredi

ING Bank diğer bankalara nazaran daha uygun kredi faiz oranlı krediler vermektedir. ING Bank gelir belgesiz kredi ile ilgili detaylar;

 • ING Bank mini kredinin kredi faiz oranı %2,09’dur.
 • Mini kredi üzerinden çekilebilecek maksimum kredi tutarı 5,000 TL’dir.
 • Mini kredi bir ihtiyaç kredisi ürünüdür. Bu kredi için maksimum 60 ay geri vade planı oluşturulmaktadır.
 • Kredi başvuru ING Bank şubeleri, mobil bankacılık ve ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir. 
 • 5,000 TL ve üzeri kredi başvurularında gelir belgesi göstermeniz şarttır.

TAVSİYE: Gelir Belgesiz Kredi ile Beraber sizlere Ertelemeli Kredi Veren Bankalar yazımızı da göz atmanızı öneririz.

Enpara Üzerinden Gelir Belgesiz Kredi

Enpara Üzerinden Gelir Belgesiz Kredi
Enpara Üzerinden Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank, Türkiye’nin ilk dijital bankasını hayata geçirerek büyük bir değişiklik meydana getirdi. Enpara gelir belgesiz kredi vermesi ile birçok kişinin dikkatini çekmeye başladı. Bu kredinin ayrıntıları hakkında bilgi verecek olursak;

 • Enpara üzerinden çekebileceğiniz belgesiz kredi türü için çok az bir limitin olduğunu söyleyebiliriz.
 • Orta seviye tutarlar çekilmek istenmesi durumunda Enpara’nın sizlerden ek belge isteyebileceğini bilin.
 • Diğer bankalara nazaran Enpara içerisindeki kredi faiz oranının vadelere göre belirlendiğini söyleyebiliriz. 12 aya kadar olan vade seçenekleri için %2,53, 13 ile 24 ay arası vade seçilmesi durumunda %2,51, 24 ay ve üzeri vadeler seçilmesi durumunda ise %2,49 kredi faiz oranı uygulanmaktadır.

İş Bankası Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye İş Bankası üzerinden kefilsiz, belgesiz bir şekilde kredi çekebilirsiniz. İş Bankası gelir belgesiz kredi ile ilgili detaylar;

 • İş Bankası üzerinden kefilsiz, belgesiz çekilebilecek kredi tutarının üst limiti 30,000 TL’dir.
 • İş Bankası üzerinden alınacak bu kredi için 2 farklı kredi faiz oranı uygulanmaktadır. Hayat sigortası yaptırmayı kabul eden kişiler için uygulanan kredi faiz oranı %2,20’dir. Sigorta yaptırmayan kişilere ise %2,30 üzerinden kredi faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Kredi başvurusunda bulunmak için şubeye gitme sorununuz yok. Dijital kaynaklar üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktif Bank Gelir Belgesiz N Kolay Kredi

Aktif Bank üzerinden de gelir belgesi göstermeden kredi çekebilirsiniz. Aktif Bank gelir belgesiz kredi ile ilgili detaylar hakkında bilgi verecek olursak;

 • Aktif Bank, kredi notuna bakmadan kredi veren nadir bankalar arasında yer alıyor.
 • 30,000 TL gibi oldukça yüksek bir kredi tutarı veren Aktif Bank, geri ödemeyi 60 ay vade üzerinden alıyor.
 • Kredi notu iyice kötü olan vatandaşlar için uygulanan bu kredi türünde kredi faiz oranı %2,49 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi başvurusunu N Kolay internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurusu onaylanması durumunda paranızı PTT Bankamatikleri ve şubeleri üzerinden çekebilirsiniz.

TEB Anında Kredi (CEPTETEB)

TEB Anında Kredi (CEPTETEB)
CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası mobil uygulaması üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. TEB gelir belgesiz kredi alabilmek için CEPTETEB üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

 • CEPTETEB üzerinden çekilebilecek gelir belgesiz kredinin üst limiti 30,000 TL’dir.
 • Gelir belgesiz kredi için sabit faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kredi için tahsis edilen kredi faiz oranı %1,99’dur.
 • Bu kanal üzerinden yapılan kredi başvurularında gelir belgesi, kefil ya da maaş bordrosu talep edilmemektedir.
 • TEB, bu krediyi verirken tek bir şart aramaktadır. Kredi taksitleri her ay zamanında ödenmesi gerekmektedir.

Garanti Bankası İlk Kredim (Gelir Belgesiz)

Garanti Bankası gelir belgesiz kredi konusunda oldukça iddialı adımlar atmıştır. Bu yazımız içerisinde ilk kredim hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 • Garanti Bankası üzerinden 36 ay vadeli olacak şekilde maksimum 100,000 TL kredi çekebilirsiniz.
 • Gelir belgesiz olarak verilen bu kredi de evrak, imza, senet gibi işlemler ile uğraşılmıyor. 
 • Bu krediden yararlanabilmek için geçmişte hiçbir şekilde kredi çekmemiş olmanız gerekiyor. Siciliniz temiz olmalı, alacağınız bu kredi ilk finansal adımınız olmalı.
 • İnternet üzerinden yapacağınız başvurularda uygulanan kredi faiz oranı %2,24’dür.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank gelir belgesiz kredi konusunda diğer bankalara nazaran biraz katı kuralları bulunmaktadır. Bu banka üzerinden gelir belgesiz kredi çekebilmek için KKB notunun yerinde olması gerekiyor.

KKB Notu yerinde olması durumunda bu banka üzerinden 40,000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden 48 ay vadeli kredi çekebilirsiniz.

Çiftçi ve Esnaflara Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Çiftçi ve esnafların aylık belirli oranda kazançları olmasına karşın bunu belgeleyememelerinden dolayı kredi çekememektelerdi. Şimdi ise artık bu durumun tamamen sona erdiğini söyleyebiliriz. 

Çiftçiler: Tarım ve Ormancılık Bakanlığının emri ile Ziraat Bankası üzerinden gelir belgesiz kredi çekebilirler.

Esnaflar: Esnaflara en büyük kolaylık Halkbankasından. Halkbank üzerinden maaş bordrosu göstermeden kredi çekebilmek mümkün.

Gelir Belgesi Dışında Kabul Edilenler

Bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi dahi çekmek istemeniz durumunda bazı şartlara uyum göstermeniz istenmektedir. Aranılan şartlar içerisinde ilk sırada belgelenebilir bir gelir belgesine sahip olmanın ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Gelir belgesi ile beraber ikinci sırada ise iyi bir kredi notuna sahip olmak olduğunu söyleyebiliriz. Belgelenebilir bir gelire sahip olmayan kişilerin bankalara sunabileceği alternatif şeyler şunlardır;

 • Konut ya da işyeri sahibi olan kişiler için kira geliri alındığına dair belgeler.
 • Sezonluk, mevsimlik olarak çalışan tarım işçilerinin sezonluk sahip olduğu gelire ait belgeler.
 • Bankalar üzerinden vadeli mevduat geliriniz varsa bu gelire ait belgeler.

Yukarıda yer alan belgeler de belgelenebilir bir kredi yerine geçmektedir. Bu belgeler üzerinden kredi çekebilmeniz mümkündür.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin