Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları 2019 (GELİR HESAPLAMA)

Finansbank, Türk bankacılık sektörünün en önemli yapı taşlarından birisidir. Müşteri sayısını kurulduğu ilk günden bu yana daima yükselten Finansbank, QNB bünyesine katılması ile beraber daha kurumsal bir hal aldı. Finansbank, kurulduğu ilk günden bu yana birikimlerin kendi bünyelerinde daha güvenli olduğunu savunuyor. Birikimlerin yastık altında durmasının daima zarar meydana getirdiğini belirten Finansbank, birikimlerin vadeli mevduat hesapları içerisinde daima güncel değerlerini korudukları gibi faiz geliri elde edilebildiğini de belirtiyor. Bizler de bu yazımız içerisinde Finansbank vadeli mevduat faiz oranları 2019 hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Dünyanın en rekabetli sektörlerinden birisi olan bankacılık sektörü, her geçen gün değişerek gelişmeye devam ediyor. Bankaların birbirleri ile girdikleri kıyası rekabet en çok müşterilerin işine yaramaktadır. Özellikle vadeli mevduat hesap faiz oranlarındaki artış, birçok kişinin yastık altı birikimlerinin gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır. Finansbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için detaylara geçmek istiyoruz.

  • Finansbank vadeli mevduat hesabı sadece banka müşterilerine sunulan bir hizmettir. Birikimlerini vadeli mevduat hesabında değerlendirmek isteyen kişiler, hesap açımı için ilk olarak banka şubelerini ziyaret edebilir. En yakın QNB Finansbank şubesine giderek saniyeler içerisinde mevduat açım işlemi yapabilirsiniz.
  • QNB Finansbank müşteri hizmetleri her alanda olduğu gibi vadeli mevduat hesabı açımı konusunda da sizlere destek olabilir. 0 850 222 83 88 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek hesap açımını bu kanal üzerinden de yürütebilirsiniz.
  • Son olarak ise Finansbank internet ve mobil bankacılık üzerinden de oldukça kolay bir şekilde vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Özellikle mobil kanalları kullanmanız faiz oranınızda ufak da olsa artışlar meydana gelmesini sağlayabilir.

Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları (2019 Güncel)

Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları (2019 Güncel)
Finansbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Eldeki birikimleri artık yastık altında beklemek hiç de mantıklı değil. Özellikle bankaların birbirleri ile kıyasıya rekabete girdiği şu günlerde vadeli mevduat hesapların faiz oranlarında büyük artışlar meydana geldiği görüyoruz. Bunun en somut örneklerinden birisi de Finansbank vadeli mevduat faiz oranları dır. Aşağıda yer alan tablo, birikimlerinizin güncel değerini korumasına yardımcı olduğu gibi faiz geliri de elde etmenizi sağlıyor. Faiz oranları 2019 yılının en güncel halidir. Yazıyı okuduğunuz döneme göre değişiklik gösterebileceğini de belirtmek istiyoruz.

Yatırım MiktarıVade SayısıFaiz OranıAylık Faiz Geliri
50.000 TL32 Gün%22,50838 TL
100.000 TL32 Gün%22,501.677 TL
200.000 TL32 Gün%22,503.353 TL

TAVSİYE: Finansbank vadeli mevduat faiz oranları hakkında güncel bilgilere sahip oldunuz. Bununla beraber En Yüksek Hoşgeldin Faizi Almak (2019 TÜM MEVDUAT LİSTELERİ) yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Vadeli Döviz Hesabı (DOLAR ve EURO) Faiz Oranları

Finansbank, vadeli mevduat hesabına döviz yatırımı da yapılmasına izin veriyor. Ülkemizde birçok kişi yatırım olarak Dolar ve Euro alımı yapmaktadır. Bu birikimlerin de evde saklanmasını istemeyen Finansbank, iyi bir mevduat geliri ile sizin yerinize paranızı güvenilir bir şekilde saklıyor. Dolar ve Euro yatırımlarınızda başta ana para olmak üzere faiz gelirinin tamamı Finansbank tarafından koruma altına alınmaktadır. İptal ettirmediğiniz sürece vade bitimi sonunda birikiminiz aynı vade ve güncel faiz oranı ile tekrardan yenilenir. Dolar ve Euro birikimlerinizin yer aldığı Finansbank vadeli döviz hesabı hakkında her türlü sorununuz için müşteri hizmetleri üzerinden destek alabilirsiniz.

Vadeli Altın Hesabı için Faiz Oranları

Finansbank üzerinden TL, Dolar ve Euro’nun yanı sıra altın birikimleriniz için de mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Finansbank vadeli altın hesabı sayesinde altın birikimlerinizin kaybolma ve çalınma durumunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Finansbank, altın hesap üzerinden yapılan tüm altın alım ve satım işlemlerini serbest piyasa kuru üzerinden faturalandırmaktadır. Bununla beraber işçilik maliyetinin de ortadan kalkması, bu hesap türünü oldukça avantajlı hale getirmiştir.

Finansbank Vadeli Mevduat Örnek Gelir Hesaplama Tablosu

Finansbank vadeli mevduat faiz oranları bölümünde faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Birikimlerinizi Finansbank içerisinde değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle aylık ne kadar gelir elde edeceğinizi bilmek hakkınızdır. Örnek gelir tablosu oluşturabilmek aslında oldukça kolaydır. Öncelikle yukarıdaki tablodan birikiminizi kaç ay vadede tutacağınıza karar verin. Vade durumunu belirledikten sonra alacağınız faiz oranını görüntüleyin. Dikkat edilmesi gereken tek şey; sunulan faiz oranı yıllıktır. Bu nedenle hesaplamanızı yıllık bazda yapmanıza dikkat ediniz.

Hesaplama işlemini şu şekilde yapacaksınız. Birikiminizi vade sayınıza karşılık olan faiz oranı ise çarpın. Elde ettiğiniz sonucu vade sayınıza bölün. Gelirinizin çıkan sonuç olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu tutar içerisinden bankanın uygulamış olduğu stopaj oranı ve gelir vergisi kesintisi olacaktır. Stopaj ve vergi kesintisi hakkındaki bilgileri banka şubeleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Tanışma Faizi

Daha önce Finansbank ile çalışmamış kişilere bir müjdemiz var! Finansbank, kendisi ile ilk defa çalışıp birikimlerini vadeli mevduat hesabına aktaran kişilere özel faiz oranları sunuyor. Hoşgeldin ya da tanışma faizi şeklinde verilen özel faizler, birikimlerin 1 yıllık süre içerisinde daha fazla gelir getirmesini sağlıyor. Finansbank vadeli mevduat hesabı tanışma faizi, 2019 yılı için %23,60 olarak belirlenmiş durumda. QNB Finansbank şubeleri ya da müşteri hizmetleri üzerinden tanışma vaizinin kaç aya kadar geçerli olduğu gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin