Finansbank Konut Kredisi Başvurusu (180 Ay Vade ve Faiz Oranları)

Türk halkının en büyük hayallerinden birisi de kendi evine sahip olmaktır. Bu yazımız içerisinde Finansbank konut kredisi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında konuşacağız. Belki de hepimiz en mantıklı birikimin ev almak olduğunu düşünürüz. Zaman içerisinde git gide değer kazanan evler, ev sahiplerine uzun vadede oldukça güzel kazançlar meydana getirmektedir.

Günümüzde para biriktirerek ev sahibi olmak neredeyse imkansız hale gelmiştir. Artık birçok kişi ev almak için bankalar tarafından verilen kredilerden destek almaya çalışıyor. Belirli süreye kadar biriktirdikleri paraları peşinat olarak kullanan kişiler, konut kredileri ile küçük de olsa kendilerine ait bir eve sahip olabiliyor.

Finansbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvuruların hangi kanallar üzerinden alındığını merak ediyor. Türkiye’de dijital bankacılık konusundaki ilk adımları atan banka unvanına sahip olan QNB Finansbank, kredi başvurusunda müşterilerine oldukça güzel seçenekler sunuyor.

Konut kredisi başvurusunun nasıl yapılabileceğini şu şekilde listeleyebiliriz.

Şubeler Üzerinden Konut Kredisi Başvurusu

QNB Finasbank’ın hemen hemen her il ve ilçe merkezinde bir şubesinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Banka şubeleri üzerinden tüm işlemlerinizi yapabildiğiniz gibi konut kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Bireysel müşteri danışmanları bu konuda sizlere büyük oranda yardımcı olacaklardır. Şubeler üzerinden yapılan başvurularda belgelerinizi önceden hazırlayarak gitmenizi tavsiye ederiz.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Konut Kredisi Başvurusu

0 850 222 0 900 ve 444 0 900 telefon numarası üzerinden 7 gün 24 saat boyunca QNB Finansbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri üzerinden konut kredisi başvurusunda bulunabilir, onaylanan kredileriniz ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

TAVSİYE: QNB Finansbank konut kredisi başvuru yazımızın ardından QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Dijital Kanallar Üzerinden Konut Kredisi Başvurusu

QNB Finansbank, mobil ve internet bankacılığı üzerinden de konut kredisi başvurusu almaktadır. Sadece bankanın kendi müşterilerine sunulan bu kanalda kredi faiz oranlarında birtakım düşüşler uygulandığını söyleyebiliriz.

Mobil ve internet bankacılığına giriş yaptığınızda menüler içerisinde “Krediler” şeklinde bir alan olduğunu göreceksiniz. Bu alan üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ATM’ler Üzerinden Konut Kredisi Başvurusu

QNB Finansbank son olarak ATM’ler üzerinden konut kredisi başvurusu almaktadır. QNB Finansbank müşteri olup ya da olmamanızın herhangi bir önemi yoktur.

ATM’nin karsız işlemler bölümü üzerinden kredi başvurusu alanına girerek oldukça kolay ve hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Finansbank konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, başvurular sırasında ne tarz belge ve şart arandığını merak ediyor. Her bankanın konut kredisi için uyguladığı prosedürler birbirine göre değişiklik gösterebilir.

Konut kredisi için aranan belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Satın alınacak evin tapusu
 • Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
 • Özel sektör ve kamuda çalışan kişiler için maaş bordrosu (e-devlet çıktısı ya da imzalı, kaşeli)
 • Emekliler maaşlarını QNB Finansbank üzerinden alıyorlar ise herhangi bir belge sunmalarına gerek yoktur. Finansbank dışında başka bir bankadan maaş alıyorlar ise hesap cüzdanını.
 • Serbest meslek ya da esnaflar son 3 yıla ait vergi levhası, işletme defteri hesap özeti veya faaliyet belgelerini
 • Şirket sahibi ya da ortaklığı bulunan kişiler ise son 3 yıla ait bilanço, vergi beyannameleri, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesini
 • Kira geliri olan kişiler ise kira sözleşmesi ile beraber kirada bulunan gayrimenkule ait tapu fotokopisini

Belge olarak QNB Finansbank’a sunmaları gerekiyor. Aranan şartlar ise;

 • Kredi başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşından büyük olması
 • Başvuruda bulunan kişinin T.C. vatandaşı olması
 • Kredi başvurusunda bulunacak kişinin iyi bir kredi notuna sahip olması gerekiyor.

Yukarıdaki şartları taşıyıp belgeleri temin eden kişiler Finansbank konut kredisi başvurusunu kolay bir şekilde yapabilirler.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim? 

Finansbank konut kredisi başvurusu yapan kişiler, başvurularının hangi aşamada olduğunu merak ediyor. İhtiyaç kredisi başvuruları genel olarak aynı gün sonuçlanabilmektedir. Bu durum konut kredileri için biraz değişkenlik gösterebilir. Çekilecek tutar yüksek olmasından dolayı bankaların iyi bir araştırma ve incelemeye gireceklerini söyleyebiliriz. Bu nedenle kredi başvurusunun açıklanması biraz uzun sürebilir. Başvuru sonucunuzu takip edebileceğiniz ilk yer BU Bağlantı adresidir. T.C Kimlik numarası ve kayıt numaranızı ilgili ekrana girerek başvurunuz hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bununla beraber QNB Finansbank müşteri hizmetleri üzerinden de kredi başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Finansbank’a ait güncel müşteri hizmetleri numaraları ise; 0 850 222 0 900 ve 444 0 900 telefon numaralarıdır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda “Başvurularım” menüsünden yaptığınız konut kredisi başvurusu hakkındaki tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda QNB Finansbank şubeleri üzerinden de kredi başvurunuz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplaması (Güncel Faiz Oranları)

Finansbank Konut Kredisi Hesaplaması
Konut Kredisi Hesaplaması

Finansbank konut kredisi üzerinden ev almak isteyen kişiler, aylık ödemeleri gereken tutarlar hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bankalar genellikle kredi duyurusu yaparken tek bir tutar üzerinden örnek bir hesaplama tablosu paylaşıyor. Örneğin 100,000 TL konut kredisi çekmek isteyen kişiler için örnek tablolar paylaşılmaktadır. Bu tutarın altında ya da üstünde kredi çekmek isteyen kişiler aylık ne kadar ücret ödemeleri gerektiğini merak ediyor. Aşağıda yer alan tablo üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarı için kendi hesaplama tablonuzu oluşturabilirsiniz.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Kredi Tutarı
100.000 TL60 Ay%2,092.939,82 TL
200.000 TL120 Ay%2,094.561,14 TL
300.000 TL180 Ay%2,276.931,95 TL

Finansbank tarafından sunulan konut kredisi fırsatlarında faiz oranının daima değişiklik gösterebileceğini belirtmek isteriz. Yazımızı okuduğunuz dönemdeki kredi faiz oranları üzerinden hesaplama yapmaya özen gösterin.

TAVSİYE: QNB Finansbank’ın konut kredisi ile ilgili birçok detayı öğrendiniz. Karşılaştırma yapmak adına sizleri En Düşük Faiz Oranı İle Konut Kredisi (HEMEN BAŞVUR) yazımıza da göz atmanızı öneririz.

QNB Finansbank Evini Değiştirene Konut Kredisi

Son zamanlarda birçok kişi QNB Finansbank evini değiştirene konut kredisi fırsatını merak ediyor. Oldukça yeni bir kampanya olmasından dolayı bu kredi türü ile ilgili tam ayrıntı bulabilmek mümkün değildir. QNB Finansbank, evini değiştirmek isteyen kişilere oldukça güzel bir kredi fırsatı veriyor. Evini değiştirene konut kredisi hakkında bilgi verecek olursak;

 • Evini değiştirene konut kredisi maksimum 180 ay vade üzerinden verilebilmektedir.
 • İstenilmesi durumunda kredi faiz oranı tüm vade seçenekleri için sabit olarak sunulmaktadır.
 • Evini bu kredi ile değiştirmek isteyen kişiler, yeni alacakları evin eksper değerinin %100’lük kısmına kredi kullanabilirler.
 • Ödemelerini planlı olarak yapan kişiler, gerekli şartları uygulamaları durumunda evi istedikleri zaman satabilirler.

Finansbank Artan Taksitli Konut Kredisi 

Finansbank Artan Taksitli Konut Kredisi
Finansbank Artan Taksitli Konut Kredisi  Başvurusu

180 ay vadeli olarak sunulan konut kredilerinden birisi de Finansbank artan taksitli konut kredisi fırsatıdır. Bu kredi türünde faiz oranları düşük tutarlardan başlayarak artmaktadır. İlk etapta bütçe durumuna göre düşük taksitler ödeyen tüketiciler, sona doğru biraz yüksek taksit tutarları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Biraz önce de belirttiğimiz üzere artan taksitli konut kredisinde vade 180 ay üzerinden planlanmaktadır. Finansbank, yaptıracağı eksper değerine göre kredi tutarını ev değerinin %80’lik kısmına vermektedir. Kredi başvurusu sadece banka şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi

Ev almak isteyen kişilere çözüm önerisi oldukça fazla! Finansbank azalan taksitli konut kredisi sayesinde artık hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bu kredi türünde faiz ödemelerinizi azaltabilir, daha düşük faiz oranları ile yeni bir ev satın alabilirsiniz.

180 ay vadeli olarak sunulan azalan taksitli konut kredisinde faiz oranı tamamen sabit olarak sunulmaktadır. Geri ödemeler başvuruda bulunan kişinin gelir durumuna göre belirlendiği bu kredi türünde toplam tutar eksper değerinin %80’lik kısmına kadar verilebilmektedir. Bu kredi türüne başvuru da QNB Finansbank şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

Finansbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

QNB Finansbank, evini yenilemek isteyen kişilere de destek veriyor. Finansbank kentsel dönüşüm konut kredisi ile eski evinizi yıkarak yeniden inşa ettirebilirsiniz. Yeni evinizde güvenli bir şekilde otururken ödemeleri oldukça uygun kredi faiz oranları ile yapabilirsiniz.

120 ay vade üzerinden sunulan kentsel dönüşüm kredisi ile ilgili daha detaylı bilgileri (kredi faiz oranları vs.) banka şubeleri üzerinden alabilirsiniz. Özel bir kredi türü olmasından dolayı başvurular sadece QNB Finansbank şubeleri üzerinden yapılabilmektedir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin