Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu (2019 Faiz Oranları)

Finansbank borç kapatma kredisi, birçok banka tarafından verilen ve kullanıcılar için çok avantajlı bir kredi hizmetidir. Birden fazla bankaya borçlu olan bir kişinin aylık ödemeleri çok yüksektir. Borç kapatma kredisiyle kişi borçlarını bir çatı altında toplar ve aylık ödemelerini yarı yarıya indirebilir. Bu sayede kişi yasal takip süreci yaşamadan ve kredi notu düşmeden kredilerini düzenli olarak ödeyebilmektedir.

QNB Finansbank’ın da borç kapatma kredisi bulunmaktadır. Bankanın vermiş olduğu borç kapatma kredisinin vade süresi 60 aydır ve faiz oranları %2,04’ten başlamaktadır. Kişiler uygun faiz oranlarıyla tüm borçlarını tek çatı altında toplayarak aylık ödeme tutarlarını düşürerek çok daha rahat bir şekilde borçlarını ödeyebilmektedir. Bu yazımızda ise bu krediye nasıl başvuru yapıldığını ve QNB Finansbank borç kapatma kredisi faiz oranları gibi konulara değineceğiz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Nedir? (Borç Transfer Kredisi)

QNB Finansbank borç kapatma kredisi sayesinde kişiler, herhangi bir bankada taşıt veya ihtiyaç kredisi olması halinde toplam borçlarını QNB Finansbank’tan çekerek diğer kredilerini kapatabilirler. Borç kapatma kredisinin bir diğer avantajı, kredi çekildikten sonra diğer bankadaki borçların QNB Finansbank tarafından ödenmesidir. Banka bu borçları ödeyerek krediyi çeken kişiyi sadece QNB Finansbank’a borçlandırmaktadır.

Bu krediden ek hesap borcu ve konut kredisi borcu olan kişiler yararlanamaz. Borçlar kapatılırken de yapılan EFT işlemleri ücretsizdir. Ödeme koşulları gayet uygun olan bu kredilerle borçlar tek çatı altında toplanabilmektedir.

BİLGİ: Aynı zamanda Finansbank konut kredisi faiz oranlarını da inceleyebilirsiniz. Uygun faiz oranları ile sizlere destek sunmaya devam ediyorlar.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Finansbank Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu gibi bilgiler girildikten sonra “Hemen Başvur” butonuna basarak dijital başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru kısa bir süre içerisinde değerlendirilmekte ve sonucu yine SMS olarak size iletilmektedir.

Borç kapatma kredisine T.C. Kimlik numarası yazıldıktan sonra bir boşluk bırakarak 5030’a SMS atarak da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi notunuz düşükse veya ipotek vermeniz gerekiyorsa başvurularınızı şubeden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurularda sadece hazır limit onaylanmaktadır ve başvurunun olumsuz sonuçlanması muhtemeldir. Şubeden yapacağınız başvuruda alabileceğiniz maksimum kredi tutarını öğrenebilir ve gerekli durumda ipotek vererek tüm borçlarınız için kredi çekebilirsiniz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Borç kapatma kredisi için kimlik belgesi, gelir belgesi ve doğalgaz-elektrik faturası gibi evraklar talep edilmektedir. KOBİ veya işletme sahiplerinden ise vergi levhası ve gelir beyannemesi gibi evraklar talep edilmektedir. Kişinin başvuracağı tutar yüksekse veya kredi notu yeterli değilse kefil ve ipotek gibi şartlarda talep edilebilir ve bu durumda kişinin üzerinde ipotek bulunmayan tapulu malını bankaya ipotek ettirmesi gerekmektedir.

Krediden yararlanmak için gerekli şartların başında 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Bu kredilerden yararlanmak için kredi notu çok önemlidir. Kişi, bankadan alacağı krediyle tüm borçlarını kapatacağı için banka büyük risk almaktadır ve bu noktada kişinin kredi notu önem kazanmaktadır. Kişi düzenli ödemeler yapıyorsa borç kapatma kredisini alması kolay olacaktır.

Bu kredilerde aranan bir diğer şart ise borç/limit oranıdır. Bu şart her kredide aransa da bu kredi tipinde çok daha fazla önem kazanmaktadır. Örneğin, kişinin borç/limit oranı çok yüksekse riskli bölgede yer aldığı için QNB Finansbank bu kişiye kredi vermek istemeyebilir.

Konut kredisi olan bir kişi borç kapatma kredisi çekemez. Konut kredileri ipotekli olarak çekildiği için herhangi bir banka bu borçlar için borç kapatma kredisi vermemektedir. QNB Finansbank’tan borç kapatma kredisi alabilmek için kişinin herhangi bir bankada kredi kartı veya ihtiyaç kredisi kullanmış olması gerekmektedir.

Bankadan alınan borç kapatma kredisiyle ihtiyaç kredilerinin hepsi kapatılmak zorundadır. Kredi kartlarında ise benzer durum söz konusu değildir. Örneğin, kişinin Ziraat Bankasına 20.000 TL tutarında bir kredi borcu varsa QNB Finansbank’tan çektiği krediyle bu bankaya olan borcunu tamamen kapatmış olması gerekmektedir. Kredi verilirken bu durum zorunlu şart olarak kişiye sunulmaktadır.

Ek hesaplarda borç kapatma kredisi çatısı altında değerlendirilmemektedir. Bu tarz borcu olan kişilerinde QNB Finansbank’tan borç kapatma kredisi çekmesi mümkün değildir. Diğer yandan, hali hazırda Finansbank’a borcu olan bir kişide bu krediden yararlanamaz. Örneğin, kişinin 5 farklı bankaya borcu varsa ve bu bankalar arasında Finansbank’ta yer alıyorsa kişi bu krediden yararlanamaz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

İnternet üzerinden yapılan başvurulardaki maksimum kredi tutarı 35.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde başvuru yapacak olan kişilerin şubeye gitmesi gerekmektedir. Bu tutar kısıtlaması sebebiyle, yazımızda bu tutara kadar olan kısmın hesaplamasını aktaracağız.

Maksimum limit olan 35.000 TL üzerinden kredi çekecek olan kişinin 24 ay vadeli olarak kredi çekmesi durumunda aylık taksitleri 1932 TL olmaktadır ve bu kredinin faiz oranı %1,99’dur. Kredinin toplam geri ödemesi ise 46.387 TL’dir.

35.000 TL tutarındaki kredinin 60 ay vadeli olarak çekilmesi durumunda kredinin faiz oranı %1,79’dur. Aylık taksit tutarları 1043 TL olmakla birlikte kredinin toplam geri ödemesi 62.597 TL’dir.

35.000 TL tutarındaki borç kapatma kredisinin 36 ay vadeli olarak çekilmesi durumunda aylık taksit tutarları 1228 TL olmaktadır. Bu kredinin toplam geri ödemesi 44.216 TL’dir ve faiz oranı %1,89’dur.

Toparlamak gerekirse, vade süresi arttıkça kredinin faiz oranı düşmektedir. Borç kapatma kredisi çekmeyen kişilerin aylık taksitlerini düşürmeleri için kredi yapılandırması yapması gerekmektedir. Yapılan her kredi yapılandırması hem kredi notunu düşürmekte hemde ek maliyetler yüklemektedir. Bu noktada, QNB Finansbank’ın vermiş olduğu borç kapatma kredisi borçlarını ödeyemeyen kişiler için çok avantajlı bir kredi hizmetidir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin