Fibabanka Mevduat Faiz Oranları 2019 (GELİR HESAPLAMA)

Hüsnü Özyeğin tarafından 2010 yılında kurulan Fibabanka, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Birçok alanda hizmet veren Fibabanka, geçtiğimiz gün duyurduğu Kiraz Hesap ile mevduat kazanç sisteminde büyük değişiklikler meydana getirdi. Bu yazımız içerisinde Fibabanka Mevduat Faiz Oranları hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Fibabanka Kiraz Hesap Nedir?

Fibabanka Kiraz Hesap Nedir?
Fibabanka Kiraz Hesap Nedir?

Fibabanka’nın bankacılık sektörüne kazandırmış olduğu en büyük yeniliklerden birisi de Kiraz Hesaptır. Mesai saatleri içerisinde vadesiz bir hesap olarak kullanılabilen kiraz hesap, geceleri vadeli hesaba dönüşerek birikim sahiplerine yüksek kazançlar sunuyor. Sadece bireysel müşterilerin faydalanabildiği bu hesap, sunmuş olduğu özelliklerden dolayı popüler hale gelmiştir. Kiraz hesap sadece TL birikimleri için geçerli değildir. Aynı zamanda USD cinsi üzerinden olan birikimler için de bu faiz geliri sunmaktadır. Hesaplarında olan birikimleri üzerinden mesai saatleri içerisinde havale, EFT gibi para transferi yapabilen birikim sahipleri, vadeleri bozulmadan hesaplarını diledikleri gibi kullanabilirler. Kiraz hesap ile ilgili merak edilen diğer ayrıntılar ise;

Fibabanka Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Fibabanka kiraz hesabı açmak isteyen kişilerin uygulaması gereken adımlar şunlardır; 

 • Fibabanka üzerinden kiraz hesabı açılabilmesi için öncelikle banka üzerinden vadesiz mevduat hesabınızın olması gerekiyor. En yakın Fibabanka şubesine giderek kimliğiniz ile vadesiz bir hesap açtırabilirsiniz. 
 • Fibabanka üzerinden vadesiz hesap sahibi olduktan sonra internet ya da mobil bankacılık üzerinden kiraz hesap açtırabilirsiniz. Kiraz hesabı mobil ve internet bankacılığı üzerinden açmanız yüksek faiz oranları kazanmanızı sağlayacaktır.

Fibabanka Vadeli Mevduat Faiz Oranları (2019 Güncel)

Fibabanka Vadeli Mevduat Faiz Oranları
Fibabanka Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Fibabanka, yeni kurulmuş bir banka olmasından dolayı müşteri sayısını arttırabilmek için bir dizi kampanya hayata geçirmeye başlamış durumda. Kiraz hesap E-Vadeli Mevduat müşterilerine yüksek faiz kazançları sunan Fibabanka, yastık altı birikimlerinin bu sayede daha mantıklı bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. Fibabanka üzerinden vadeli mevduat hesabı açtırmanız durumunda elde edeceğiniz faiz oranının birikim tutarınız ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek tutarlı birikimlerin daha kısa süreli vadelerde daha yüksek kazançlar meydana getirdiğini söyleyebiliriz. Fibabanka vadeli mevduat hesabı açtırmadan önce aşağıda yer alan faiz tablosuna göz atmanızı öneririz. Bu tablo, birikimlerinizi değerlendirmeniz için sizlere ilham kaynağı da olacaktır. 

Yatırım TutarıVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
150.000 TL32 Gün%242.682,74 TL
200.000 TL32 Gün%243.576,99 TL
250.000 TL32 Gün%244.471,23 TL

Yukarıda eklemiş olduğumuz tablo üzerinden birikimleriniz için sunulan Fibabanka Kiraz Hesap faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak şu konuyu da dikkat etmeniz gerekiyor; Fibabanka üzerinden vadeli mevduat birikimi kazanabilmenin için minimum 1.000 TL yatırmanız gerekiyor.

TAVSİYE: Fibabanka dışında da vadeli mevduat hesabı açabileceğiniz bankalar mümkün. Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları adlı yazımız içerisinde Ziraat Bankası’nın mevduat faiz oranları hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Vadeli Döviz Hesabı (DOLAR ve EURO) Faiz Oranları

Fibabanka üzerinden döviz birikimleriniz içinde mevduat kazancı elde edebilirsiniz. Elinizde bulunan yabancı para cinsindeki birikimleriniz üzerinden faiz geliri elde etmek istiyorsanız sizlerde Fibabanka vadeli döviz mevduat hesabı üzerinden işlemler yapabilirsiniz. Fibabanka üzerinden vadeli döviz hesabı açabilmeniz için minimum 1.000 EURO/USD/CAD/CHF/GBP yatırımında bulunmanız gerekiyor. Fibabanka vadeli döviz hesabı üzerinden elde edilen gelir üzerinden stopaj vergisinin kesildiğini de hatırlatmak istiyoruz. Fibabanka vadeli döviz hesabı faiz oranları ile ilgili tabloyu sizlere şu şekilde sunabiliriz; 

Fibabanka Vadeli Dolar Hesabı Hesaplaması;

Yatırılan TutarVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
50.000 USD32 Gün%3,75131,51 USD
100.000 USD32 Gün%3,75263,01 USD
150.000 USD32 Gün%3,75657,53 USD

Fibabanka Vadeli EURO Hesabı Hesaplaması;

Yatırım TutarıVadeFaiz OranıAylık Net Gelir
70.000 EUR32 Gün%149,10 EUR
140.000 EUR32 Gün%198,19 EUR
220.000 EUR32 Gün%1154,30 EUR

Vadeli Altın Hesabı için Faiz Oranları

Fibabanka üzerinden altın birikimlerinizi de güvence altına alabilirsiniz. Herhangi bir şekilde kaybolma, çalınma riski olmadan altın birikimleriniz üzerinden düzenli gelirler elde ederek değerini koruma altına alabilirsiniz. Fibabanka Vadeli altın hesabı için bilmeniz gerekenleri şu şekilde isteyebiliriz; 

 • Fibabanka hesabınızda bulunan birikiminiz ile gram altın alabilir, altınlarınızı altın hesap içerisinde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. 
 • Fibabanka Altın Hesap üzerinden yapılan işlemler tamamen dijitaldir. Altın üzerinden yapılan alım ve satımların fiziksel teslimatı yapılamamaktadır. 
 • Altın hesap üzerinden yapılan alım ve satımı için geçerli olan saflık değerinin 995/1000 olduğu görülmekte. 
 • Fibabanka altın hesabı üzerinden gram altın bazlı altın havalesi yapabilir ya da hesabınıza gram altın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Fibabanka, vadeli altın hesaplarının faiz oranları değişkenlik gösterdiğinden dolayı web sitesinde bu bilgilere yer vermiyor. Vadeli Altın faiz oranlarını öğrenmek için en yakın Fibabanka şubesine gitmelisiniz.

Fibabanka Vadeli Mevduat Örnek Gelir Hesaplama Tablosu

Fibabanka’nın sunmuş olduğu vadeli mevduat üzerinden birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilere birtakım bilgiler verdik. Yukarıda eklemiş olduğumuz tablo ile mevduat hesabı hakkında bir ön bilgiye sahip oldunuz. Eğer elinizdeki birikim üzerinden ne kadar faiz geliri elde edeceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir. 

Fibabanka vadeli mevduat gelir hesaplama tablosu için öncelikle net olarak ne kadar bir birikime sahip olduğunuza karar vermeniz gerekiyor. Örnek gelir tablosu için X TL üzerinden sahip olduğunuz birikimi vade sayınız ve faiz oranı ile çarpmanız gerekiyor. Elde edeceğiniz tutarı 36,500’e böldüğünüzde net geliriniz ortaya çıkacaktır. Yani özet olarak verecek olursak; 

Birikim Tutarı x Faiz Oranı x Vade/36500 

İşlemini uyguladığınızda Fibabanka üzerinden elde edeceğiniz mevduat gelirinizi hesaplayabilirsiniz. Bu konu hakkında dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. Fibabanka, vadeli mevduat hesapları üzerinden elde edilen gelirler için 0,15 stopaj kesintisi yapmaktadır. Stopaj oranını düştüğünüzde asıl kazancınıza ulaşabilirsiniz.

Kiraz Hesap Hakkında Önemli Bilgiler

Kiraz Hesap Hakkında Önemli Bilgiler
Kiraz Hesap Hakkında Önemli Bilgiler

Fibabanka müşterilerine sunmuş olduğu vadeli mevduat hesaplarından birisi olan kiraz hesap hakkında bazı önemli bilgiler vermek istiyoruz; 

 • Kiraz Hesap sadece Türk Lirası ve Amerikan Doları üzerinden açılabilmektedir. 
 • Kiraz hesabın müşterilerine sunmuş olduğu yüksek faiz oranlarından yararlanabilmeniz için TL hesabına minimum 3.000 TL, Dolar hesabına ise 1.500$ yatırılması gerekiyor. 
 • Kiraz hesap sadece Fibabanka’nın bireysel müşterilerine özeldir. Kurumsal hesaba sahip kişilerin kiraz hesaptan faydalanabilmeleri mümkün değildir. 
 • Kiraz hesap müşterileri, vadeleri bozulmadan istedikleri zaman para çekebilir ya da hesaplarına para yatırabilirler. Kiraz hesap üzerinden günün herhangi bir saati başka bir hesaba EFT ya da havale ile para gönderebilirsiniz. 
 • Kiraz hesap kullanıldığı sürece Fibabanka müşterileri banka üzerinden yaptıkları herhangi bir işlem için işlem ücreti ödemezler. Ancak; başka bir bankaya yapılan EFT talimatı için belirli oranda komisyon ücreti vermeniz gerekebilir. 
 • Kiraz hesap ile birikimleri değerlendiren kişilerin maksimum 100.000 TL’lik birikimleri Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu tarafından garanti altına alınmaktadır.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin