Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ertelemeli kredi veren bankalar ve bu bankaların vermiş oldukları kredilerin tüm detaylarını sizler için araştırdığımız bu yazımızda, ertelemeli kredi alarak nakit ihtiyacınıza çözümler bulurken, daha avantajlı ödeme koşullarıyla geri ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Zaman zaman neredeyse tüm bankalar ertelemeli kredi verirken, güncel olarak ertelemeli kredi veren bankalar hakkındaki detayları, aşağıdan bulabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Tüm Bankalar (Güncel)

Bu yazıyı sizler için hazırlarken bankaların televizyon ekranlarında sürekli olarak bayram için ihtiyaç kredisi kampanyalarını görmekteyiz. Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve iyi bir çözüm sunan ertelemeli ihtiyaç krediler, oldukça talep gören bir kredi kampanyaları olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazının devamında sizler için hazırlamış olduğumuz ertelemeli kredi veren tüm bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi
QNB Finansbank Ertelemeli Kredi

Finansal ihtiyaçlarınıza çeşitli çözümler sunan QNB Finansbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi ile rahat geri ödeme kolaylığı sunuyor.

İhtiyaçlarınızı değil taksitlerinizi erteleyin’ sloganıyla sunduğu krediyle toplamda 60 aya kadar vade seçeneği sunan banka, alınan kredinin ödemelerini 3 ay erteleme imkanı vermektedir.

Mobil ve internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla başvuru yapabileceğiniz krediye, cep telefonlarınızdan SMS yoluyla da başvurmanız mümkündür. SMS ile başvuru yapacakların 5030 numaralı SMS hattına TC kimlik numaralarını yazarak göndermeleri yeterlidir. SMS ile başvurularınızda 50 bin TL’ye kadar kredi talep edebileceğiniz bankadan, çekeceğiniz kredi tutarı ve vade seçeneğine göre yüzde 2,04 ile yüzde 2,27 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi almak mümkündür.

Bunların yanı sıra Finansbank şubelerine giderek de, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİLGİ: QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli kredi kampanyasından yararlanmak için müşteri hizmetlerini arayıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz. QNB Finansbank müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma konumuzdan faydalanarak, müşteri hizmetlerine direk bağlanın!

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi veren bankalar arasındaki Akbank, avantajlı faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi veriyor. Banka tarafından verilen kredinin öne çıkan en önemli özelliklerinden bazıları, şunlardır.

 • 3 ay ertelemeli kredi başvurularınızı, bankanın fiziki şubelerinden ya da Akbank diret uygulamasından yapabilirsiniz.
 • Başvuru sonrasında cep telefonunuza gelen onay mesajını, doğrulamanız gerekmektedir.
 • Kredi faiz oranları, seçeceğiniz vadeye ve talep ettiğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir.
 • Faizler genel olarak, yüzde 2,25 ile yüzde 2,81 arasında farklılık göstermektedir.
 • 60 aya kadar vade seçenekleriyle, Akbank ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Alternatif Bank Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Alternatif Bank tarafından verilen kredinin, bazı özellikleri şunlardır.

 • 36 aya varan vade seçenekleriyle, Alternatif Bank ertelemeli ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.
 • Çekeceğiniz kredisinin faiz oranları vadelere göre değişiklik göstermeyip, tüm vadeler için yüzde 2,05 olarak sabitlenmiştir.
 • Bankanın sunduğu bu üründen teminat ve kefil göstermeden yararlanmak mümkün olsa da, kredi notunuzun yetersiz olması durumunda banka sizden farklı teminatlar isteyebilir ve hatta krediyi onaylamayabilir.
 • Fatura ya da ikamet belgesi gibi adresinizi doğrulayan bir belge, nüfus cüzdanı ve gelir belgesi, başvuru sahibi tarafından ibraz edilmelidir.
 • Kredi çekecek herkesin, kredide hayat sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Kredi notu yüksek olan kişilerin
 •  50 bin TL’ye kadar, Alternatif Bank ertelemeli bireysel ihtiyaç kredisi çekebilmeleri mümkündür.

ING Bank Ertelemeli Kredi

ING Bank Ertelemeli Kredi
ING Bank Ertelemeli Kredi

ING Bank ertelemeli ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Dönem dönem çıkarmış olduğu düşük faiz oranı ve erteleme kampanyaları ile tercih edilen bankalar arasındadır. Kredinin genel özellikleri şöyledir.

 • 50 bin TL’ye kadar, erteleme kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Talep ettiğiniz tutar 5 bin TL’nin altında olması halinde %2,89, üzerinde olması durumunda olması halindeyse 2,19 faiz oranları uygulanmaktadır. Bu oranlar verilen tüm limitler için sabittir.
 • Kredi başvurunuzu banka şubelerinden ya da internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.
 • 60 aya kadar vade seçenekleri uygulanmaktadır.

Halkbank Ertelemeli Eğitim Kredisi

Bankanın sunmuş olduğu erteleme seçeneği, sadece eğitim kredileri için geçerli olup erteleme süresi 2 ayla sınırlıdır. Ertelemeli kredi kampanyası yerine 3 ayda bir ödeme şeklinde de kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Bankaya yapılacak eğitim kredisi başvuruları, en fazla 50 bin TL’dir.

Krediye dosya masrafsız sahip olmak isteyenler için uygulanan faiz oranı %2,04 iken, dosya masraflı eğitim kredisi faiz oranı %1,99’dir.

TEB 6 Ay Ana Para Ertelemeli Taşıt Kredisi

TEB tarafından, sadece taşıt kredileri için verilmektedir. Kredi tutarının anaparasını 6 ay erteleyerek, sadece faiz oranlarının 6 ay ödenmesi esastır. 6 ay sonrasında, standart ödeme koşulları geçerlidir.

TEB, bu kampanyayı ara ara gündeme getirmektedir. Eğer kampanyanın güncelliğini öğrenmek istiyorsanız teb.com.tr adresinden güncel kredi kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Memur ve Emekliye Özel Ertelemeli Kredi

Vakıfbank memurlara ertelemeli özel kredi için uygulanan faiz oranı, yüzde 1,89’dur. Emekli ve memurlara özel tanınan bu kredi için, 90 bin TL’ye kadar başvuru yapılması mümkündür. Kredi notunuza göre yapılan başvurular değerlendirilmekte ve buna göre kredi limitleri kabul edilmektedir.

Başvuruların emekli ve memur olması nedeniyle önemli ölçüde olumlu sonuçlanma durumu söz konusu olsa da, kredi notu yüksek risk grubunda olan kişilerde olumsuz sonuçlanma ihtimali artmaktadır.

3 ay ertelemeli olmasına rağmen, rahatlatıcı farklı seçeneklerde aynı kredi için Vakıfbank tarafından sunulan avantajlar arasında yer alıyor.

Esnafa Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Var mı?

Esnafa Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Var mı?
Esnafa Ertelemeli Kredi Kampanyası

Bazı bankalar, dönem dönem ertelemeli esnaf kredisi vermektedir. Geçmiş olduğumuz şu dönemde yüksek faiz oranlarından bunalan esnaflar, çekmiş olduğu kredileri ertelemeli tercih etmek istiyorlar. Bankalarda müşteri analizlerini dikkate alarak ertelemeli kredi kampanyalarını gündeme getiriyor.

Şuan güncel olarak bu taksit erteleme avantajıyla kredi imkanı sunan bankalar, aşağıda yer almaktadır.

Vakıfbank Halden Anlayan Kredi

Vakıfbank tarafından ‘Halden anlayan kredi’ sloganıyla sunulan ertelemeli esnaf kredisi, sadece ertelemenin yanı sıra farklı ödeme seçenekleriyle de sunuluyor. 50 bin TL’ye ve 36 aya varan vade seçenekleriyle sunulan kredide, değişken taksitli ödeme, sabit taksitli ödeme ve taksit erteleme seçenekleri bulunuyor.

Şekerbank Ertelemeli Esnafım Kredisi

Şekerbank, esnafların finansal ihtiyaçlarına çözüm üretmek için, önemli avantajlarla kredi imkanı sunmaktadır.

 • 4 ay taksit erteletme yapılabilir.
 • 60 aya kadar, dilediğiniz vadeyi seçebilirsiniz.
 • Geri ödemelerinizi, 3, 6 ve 12 aylık aralıklarla eşit miktarlarda ödeyebilirsiniz.
 • 250 bin TL’ye kadar, Şekerbank Esnafım Kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Erteleme Nasıl Oluyor?

Kredi erteleme, bankaların kredi hizmetleri için ilk geri ödeme taksitlerini ya da belirlenen özelliğe göre ara ödemelerden bazılarının, sonraki ay ya da aylarda ödenmesine imkan tanımaktadır.

Yani çekilen her kredi için bu seçenek bulunmayıp, öncesinden banka tarafından belirlenen kredilere başvuru yapılması ve taksit erteleme talebinin bulunması halinde yapılmaktadır. Taksitin ertelenme dönemleri, bankanın sunduğu kredi hizmeti şartları arasında yer almaktadır.

Kredi Kartı Borçlarımı Erteleyebilir miyim?

Kredi kartı borç erteleme, yine bankalar tarafından farklı dönemlerde sunulan ve bazı bankalarca sürekli geçerli olan bir hizmet olarak verilmektedir. Kredi kartı borç ertelemelerinde kredi notu fazla dikkate alınmayıp, uygulanacak faiz oranları da genel kredi ve kredi kartı faiz oranları civarındadır.

Bankanın sunduğu imkana göre, bu kapsamda taksitli ya da peşin harcamalarınızın geri ödemelerini ertelemeniz mümkündür. Bunun yanı sıra ek taksitlendirme yapılması da, bankaların sunmuş olduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

Kart borçlarının ertelenmesi, bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte 1-6 ay arası en fazla sunulan hizmetler arasında yer alıyor. Kart borcunuzu ertelemek için bankasına göre ATM, telefon bankacılığı, mobil ve internet bankacılığı gibi bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz. Birçok bankanın fiziki şubelerinde, kredi kartı borcu ertelemesi yapılmamaktadır.

Mevcut Kredimi Erteleyebilir miyim?

Ertelemeli kredi çekme ve kredi kartı taksit erteleme imkanı sunan bankalar, var olan kredi borcunun ertelenmesi gibi bir hizmet vermemektedirler.

Borç transferi ya da benzer seçenekler bularak borcunuzu kapatıp yeniden ertelemeli kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, borç transfer kredisi veren bankalardan birisinde borcunuzu toplayarak, mümkünse taksit ertelemeli kredi kapsamında değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

Ertelemeli Konut Kredisi Çekebilir miyim?

Ertelemeli konut kredisi çekebilir miyim? Sorusuna gelecek olursak, bazı bankalar konut kredilerinde taksit ertelemesi ya da anapara ödenmesinin ertelemesi gibi farklı seçenekler sunmaktadır.

Anapara ertelemelerinde aylık düşen faizi ödeyerek, anaparanızı sunulan seçenekler altındaki süre müddetince erteleyebilirsiniz.

Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar
Ertelemeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi alacağımız zaman dönemsel maddi zorluklara girebiliriz. Bundan dolayı bankaların konut kredisi için erteleme kampanyaları bizler için cazip olmaktadır.

Çoğu bankanın konut kredisi için uygulamış oldukları faiz oranları hemen hemen birbirine çok yakın olduğundan dolayı erteleme kampanyaları, bir bankayı tercih etmemiz konusunda büyük bir etken olabilir. Yazının devamında ise ertelemeli konut kredisi veren bankaları ele alacağız.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Ertelemeli konut kredisi veren bankalar arasındaki Halkbank, 3 ay taksit erteleme avantajı ve uygun faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedir.

Ortalama 1,65 faiz oranlarıyla konut kredisi imkanı sunan banka, 120 ay vadeyle ev almanız için gerekli finansal desteği sağlamaktadır. Üstelik taksitlerinizi, 3 ay erteleme imkanınız bulunmaktadır.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

Konut kredisi çekeceğimiz zaman faiz oranlarını ve kampanyalarını sürekli olarak takip ettiğimiz bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, yapmış olduğu bu tarz kampanyalar ile tercih sebebi haline geliyor.

1,55 faiz oranıyla konut kredisi veren banka, 120 aylık vade seçenekleriyle ev alma imkanı sunmaktadır. Konut kredisi çeken ve talep eden müşterilerine, 3 ay taksit ertelemesi Ziraat Bankası tarafından yapılmaktadır.

QNB Finansbank Ertelemeli Konut Kredisi

Konut kredisi çekerken birçok farklı alanda bizlere yardımcı olmaya çalışan QNB Finansbank, Standart Konut kredisi ile en çok başvuruyu alan bankalar arasındadır. Dilerseniz sizlere daha çok avantaj sağlayabilecek konut kredisi türlerini inceleyebilirsiniz.

180 ay vade seçeneği sunan QNB Finansbank, konut kredileri için 2,09 ile 2,27 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır. Alacağınız evin %80’lik tutarına kadar kredi veren banka, çekeceğiniz kredi için yine 3 ay taksit ertelemesi yapmaktadır.

TAVSİYE: Kredi puanınız nedeniyle kredi almakta zorlanıyorsanız, başvuru tercihinizi sitemiz üzerinde bulunan Kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar yazımızda belirttiğimiz bankalar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Ertelemeli kredi veren bankalar hakkında aklınıza takılanları, yorum kısmından bize sorarak detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin