Enpara Kredi Kartı Başvurusu ve Özellikleri (ANINDA ONAYLI)

Türkiye’nin dijital bankalar arasında yer alan Enpara 2012 yılında kurulduğunda sadece vadeli ve vadesiz mevduat hesabı üzerinden hizmet vermekte idi. Banka kartı üzerinden oldukça uzun bir süre müşterilerine hizmet veren Enpara, gelen talepler sonucunda kredi kartı hizmetini de aktif hale getirmiş durumda. Bu yazımız içerisinde Enpara kredi kartı başvurusu ve özellikleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

2018 yılının başından itibaren hayata geçirilen kredi kartı projesi ilk etapta Enpara müşterilerinin bir kısmına sunuldu. Alınan geri dönüşlere göre kredi kartında birçok değişiklik getiren Enpara 2019 yılı itibari ile başvuruları herkese açık hale getirmeye başladı.

Bildiğimiz üzere Enpara üzerinden hizmet alan müşterilerin tamamı kart ücreti başta olmak üzere havale ve EFT için ücret ödememekte. Bu durumun bir benzeri kredi kartı müşterileri için de sunulmaya başlandığını görüyoruz.

Enpara Kredi Kartı Nedir?

Enpara Kredi Kartı Nedir?
Enpara Kredi Kartı Nedir?

Enpara, şubesiz bankacılık devrini başlattığı günden itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Müşterilerinden masraf ve işlem ücretleri almadığı gibi “Ayın Enparalısı” adı altında müşterilerine birçok hediye ve hizmet de vermektedir. Kredi kartı konusunda oldukça uzun bir süredir çalışma yapan Enpara, nihayet bu aşamanın da sonuna geldi.

Fiziksel bir bankanın sahip olduğu tüm kredi kartı özelliklerine sahip olan Enpara kredi kartı, alışverişlerin taksitli yapılabildiği gibi birçok avantajların da sahip olunmasına katkı sağlamakta. Türkiye’de bulunan Birçok banka müşterilerinin kredi kartı kullanımından ücret talep ederken Enpara’nın herhangi bir ücret talep etmediği gibi müşterilerine kullanım bedeli aldığı altında para dahi dağıtmaktadır.

Enpara kredi kartı ile ilgili diğer detayları ise şu şekilde özetleyebiliriz;

TAVSİYE: Enpara kredi kartı başvurusu yazımızı okuduktan sonra Enpara EFT Saatleri Nedir? yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara, dijital bir banka olmasından dolayı tüm başvuru işlemleri oldukça kolay bir şekilde halledilebiliyor. Enpara kredi kartı özelliklerinden yararlanmak isteyen kişiler mevcut bir Enpara müşterisi ise Enpara’ya ait mobil ve internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Mevcut müşterilerin kredi kartı başvuruları sırasında oldukça avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Eğer Enpara müşterisi değilseniz kredi kartı başvurusunu yine Enpara’nın internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz başvuru oldukça kolay olup birkaç adım ile sonuçlanabilmektedir.

Enpara, şubesiz bir bankacılık sistemine sahip olmasından dolayı kredi başvurularını sadece online ortamlar üzerinden almaktadır. Bankanın uygulamış olduğu prosedür ve değerlendirme kriterlerine göre sonuçlar birkaç gün içerisinde açıklanmaktadır. Başvurunuz uygun görülürse kredi kartınızın maksimum 10 iş günü içerisinde adresinize kargo ile teslim edildiğini göreceksiniz.

Enpara kredi kartı başvuru yapmak
Enpara kredi kartı başvuru yapmak

Enpara kredi kartı başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Öncelikle mevcut kullanmış olduğunuz kredi kartı ya da geçmişte sahip olduğunuz kredi kartlarının borçlarını düzenli olarak ödemiş olmanız gerekiyor. Kredi notu faktörüne dikkat eden Enpara, değerlendirmeyi genellikle kredi notlarına göre yapmaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Enpara kredi kartı avantajlarından faydalanmak isteyen birçok kişi başvuru yapmadan önce hangi şartların arandığını da merak ediyor. Enpara kredi kartı başvuru şartları genellikle diğer bankalar ile benzerlik göstermektedir. Başvuru için aranan şartlar; 

  • Kredi kartı başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. 
  • Enpara’nın belirlemiş olduğu değerlendirmeye göre kredi notunu kritik seviyenin altında olmaması gerekiyor.
  • Çalışan kişiler, belgelenebilir gelir ve işyeri sunması gerekiyor. Başvuru sırasında aldığınız maaş, oturduğunuz evin kira olup olmadığı gibi birçok ayrıntıların isteneceğini bilmelisiniz. 
  • Öğrencilerde Enpara kredi kartı başvurusunda bulunabilirler. Öğrencilerin sadece okumuş olduğu üniversite ve bölümü belirtmeleri yeterlidir. Bu grupta yer alan kişilerin kredi notu değerlendirmelerine göre onay alacaklarını hatırlatmak istiyoruz.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenirim?

Enpara kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek istiyorsanız bu bölüme inceleyebilirsiniz. Kredi kartı başvuru sonucunu öğrenebileceğiniz tek bir kanal olduğunu merak ediyor. Enpara, bildiğiniz üzere sadece dijital kanallar üzerinden hizmet veren bir bankadır. Bu neden de hem başvurular hem de başvuru sonuçları sadece dijital kanallar üzerinden takip edilebiliyor.

0850 222 3 663 telefon numarası üzerinden Enpara müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapmış olduğunuz kredi kartını başvuru sonucu hakkında bilgi alabilir, hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin yanı sıra Enpara mobil uygulaması üzerinden de kredi kartı başvuru sonucunuz ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinde yer alan kredi kartları menüsüne girerek başvurunuzun hangi aşamada olduğunu yine bu pencere üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Yıllık Kart Ücreti Var mı? 

Bildiğiniz üzere ülkemizde faaliyet gösteren bankaların hemen hemen tamamı vermiş oldukları kredi kartı hizmetleri üzerinden yıllık kart aidat ücreti alırlar. Genellikle düşük tutarlar gibi gözükse de alınan bu ücretler kredi kartı sahiplerinin olumsuz olarak etkilenmesine neden olmakta. Bunun bilincinde olan Enpara, kredi kartı çıkartacağını duyurdu andan itibaren bir slogan paylaşımında bulundu. 

Aidat alan değil aidat veren banka olma yolunda ilerlemek isteyen Enpara, müşterilerinden yıllık kart ücreti almadığı gibi kredi kartlarını düzenli olarak kullanan kişilere 2 yıl olmak kaydı ile yıllık 100 TL aidat ücreti vereceğini belirtmiştir. Bu konu ile ilgili detayları Enpara kredi kartı avantajları bölümünde dile getireceğiz.

Enpara Kredi Kartı Avantajları Nelerdir?

Enpara kredi kartı kullanmak isteyen birçok kişi bu kartın tüketicilere sunmuş olduğunu avantajları da merak ediyor. Diğer kredi kartlarına nazaran Enpara’nın müşterilere sunmuş olduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Enpara, kredi kartı üzerinden herhangi bir şekilde aidat ücreti almıyor. Bununla beraber 2019 yılı sonuna kadar kredi kartı sahibi olan müşterilerine yıllık 100 TL aidat ücreti ödüyor. Bu ücret maksimum 2 yıl geçerli olduğunu belirtmek isteriz. 
  • Yıllık 100 TL aidat alabilmek için kredi kart üzerinden 6 ay boyunca en az 10 lira tutarında 10 adet işlemin yapılması gerekiyor. 
  • Enpara kredi kartı müşterileri, peşin olarak yaptıkları kredi kartı harcamalarını daha sonra taksitlendirebilme gibi bir imkana da sahipler. Her ay en fazla 3 alışveriş için geçerli olan bu durumda üst limit olarak 1,000 TL belirlenmiş durumda. 
  • Enpara bilindiği üzere QNB Finansbank’a ait bir oluşum. Bu nedenle QNB Finansbank ile anlaşmalı üye işyerleri üzerinden ekstre taksit sayılı alışverişler yapabilir, Enpara kredi kartının avantajlarını keşfedebilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey; CardFinans için geliştirilmiş özel kampanyalar Enpara için geçerli değildir. 
  • Enpara’nın banka kartı müşterilerine sunmuş olduğu tüm avantajlar kredi kartı müşterileri için de geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz.

TAVSİYE: Enpara’nın sunmuş olduğu kredi kartı ile ilgili birçok detay hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bununla beraber ENPARA İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Taksit Hesaplama yazısına da göz atabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Taksit Oluyor mu?

Enpara kredi kartı ile taksit oluyor mu sorusunun cevabını bu bölümde sizlere veriyoruz.Birçok kişi bu kart ile yapılacak alışverişlerde taksit uygulanıp uygulanmadığını da merak ediyor. Enpara’nın sunmuş olduğu kredi kartı ile yurtiçinde bulunan tüm noktalardan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Bununla beraber QNB Finansbank ile anlaşmalı üye işyerleri üzerinden yapılacak alışverişlerde taksit sayısının daha da arttığını göreceksiniz. Yapılan alışverişleri tek çekim olarak geçmeniz durumunda Enpara mobil bankacılık üzerinden daha sonra alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin