ENPARA İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Taksit Hesaplama (ANINDA ONAY)

Dijital bankacılık uygulaması olan Enpara’nın verdiği hizmetler arasında kredi kartı ve kredi hizmeti de bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Enpara ihtiyaç kredisi başvurusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Enpara uygulaması üzerinden başvurulan ihtiyaç kredilerinin maksimum vade süresi 60 aydır.

Enpara, QNB Finansbank uygulamasıdır ve bu uygulamada kredi masrafları, kredi kartı aidat ücreti, Havale ve EFT gibi masraflar kesinlikle talep edilmemektedir. Bu masrafların talep edilmemesi sebebiyle de birçok kişi, bu avantajlı kredi hizmetinden yararlanmaktadır.

Enpara’nın kredi hizmetinin en önemli avantajları arasında 60 ay vadenin yanı sıra, ödemelerin eşit olarak yapılabilmesi ve dosya masrafı gibi gereksiz masrafların talep edilmemesi gelmektedir. İhtiyaç kredilerindeki tek dezavantaj ise kredinin üst limitinin 60.000 TL olarak belirlenmesidir. 60.000 TL’nin üzerinde bir kredi tutarına başvuracak olan kişilerin QNB Finansbank’a başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru için herhangi bir kefil veya ipotek talep edilmeyen bu ihtiyaç kredilerini vadesi gelmeden öncede kapatarak faiz indiriminden yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda ise birçok avantajı içerisinde barındıran Enpara’nın ihtiyaç kredilerine nasıl başvuru yapıldığı, hangi evrakların talep edildiği ve kredinin faizlerinin ne olduğunu detaylıca açıklayacağız.

Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin uygun faiz oranları ve Finansbank altyapısına sahip olduğundan ötürü Enpara’yı tercih ediyor. Bu bölümde Enpara ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? bilgisini sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Enpara’nın kredilerine İnternet şubesi (buradan) veya mobil uygulama üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kredileri şube çalışanları yerine genel merkez değerlendirmektedir ve genel merkezlerin kriterleri daha sıkıdır. Bu sebeplerden dolayı, yüksek tutarlı kredi veya ipotekli kredi çekecek iseniz Enpara uygulamasındaki kredi hizmeti size uygun değildir.

Enpara Mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan kredi başvuruları çok kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Krediye başvurmak için Enpara’nın müşterisi olmanız ve aylık gelire sahip olmanız yeterlidir. Bu kredilerde kefil veya ipotek gibi talepler olmadığı için banka, kişinin aylık gelirine çok dikkat etmektedir. Kredi notu 1400 puanın üzerinde olan kişiler kolaylıkla kredi başvurularından onay alabilir.

Mobil uygulamaya girdikten sonra gelir, eğitim ve mesleki bilgileri girdikten sonra başvurmak istediğiniz tutarı girmeniz yeterlidir. Enpara uygulaması üzerinden hazır kredi limitinizi de görüntüleyebilirsiniz.

BİLGİ: Eğer kredi notunuz düşükse ve bu nedenden dolayı kredi çekemiyorsanız, sizler için hazırladığımız kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar isimli yazımızı okumanızı öneririz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyen Enpara İhtiyaç kredisi gerekli belge ve şartlar oldukça azdır. İhtiyaç kredisine başvurmak için ek olarak bir belge istenmemek ile birlikte başvuru esnasında gelir bilgisi, eğitim bilgisi ve diğer kişisel bilgiler talep edilmektedir.

Kişi, gelir noktasında doğru bilgi vermiş ise ve geliri çekeceği tutarı karşılıyorsa kredi çekebilir. Bu kredide gerekli olan şart kredi notudur. Genel merkez kredileri incelediği için ve herhangi bir evrak talebinde bulunmadığı için kişinin kredi notunu kontrol etmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredileri hemen onaylanırken kredi notu düşük olan kişilerin diğer bilgileri de kontrol edilmektedir.

Kredi onayındaki temel şart kişinin sahip olduğu gelirdir. Örneğin, kişinin aylık geliri 2000 TL ise çekeceği kredinin aylık ödemesi 1000 TL’yi geçemez. Kredinin 36 ay vadeli olduğunu varsayarsak, kişinin çekebileceği maksimum kredi tutarı 20.000 TL olmaktadır. Diğer yandan, kişinin mevcut kredileri varsa ve bu kredilerin aylık taksitlerinin toplamı gelirinin yarısından fazlaysa kişinin kredi çekmesi oldukça zordur.

Kredilerde dikkat edilen bir diğer şart ise kişinin borç/limit oranıdır. Limit, kişilerin kullandığı kredi kartı, kredi ve harcamalarına göre otomatik olarak belirlenmektedir. Borç/limit oranı %90’a yakın olan kişilerin yeni bir kredi çekebilmesi oldukça zordur. Borç/limit oranının ne kadar olduğu Findeks kredi notu sorgulamadan kontrol edilebilir. Eğer borç/limit oranınız yüksekse ve yeni kredi çekmek istiyorsanız bazı kredi ve kredi kartı borçlarını ödemek zorundasınız.

Kredi sicili de kredi notu kadar önemlidir. Birçok kişi bu iki kavramın aynı olduğunu düşünse de bu kavramlar birbirinden farklıdır. Kredi notu, kişinin kredi ve kredi kartı kullanımlarını düzenli ödeyip ödememesine göre belirlenen bir not iken kredi sicili, çekilen kredilerin zamanında ödenip ödenmemesinin kayıt altına alındığı bir veridir. Kişi, daha önceden kredi kullanmış fakat bu krediyi 90 gün boyunca ödememiş ise hakkında yasal takip süreci başlatılmaktadır. Yasal takip sürecine takılmış yani kara listede yer alan kişilerinde Enpara’dan İhtiyaç kredisi çekebilmesi mümkün değildir.

ÖNEMLİ TAVSİYE: Eğer kredi ödemelerinizden dolayı kredi siciliniz bozulduysa üzülmeyin! Sizler için hazırladığımız kredi sicil affı yazımızı mutlaka okuyun!

Enpara İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu (Güncel)

Enpara İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu
Enpara İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu

Bu bölümde, herkesin merakla sorduğu ve öğrenmek istediği bir konu, Enpara ihtiyaç kredisi hesaplaması ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. 10.000 TL tutarındaki bir kredinin Enpara üzerinden 12 ay vadeli olarak kullanılması durumunda kişinin toplam borcu 12.012 TL olmaktadır. Bu kredinin aylık ödemesi ise 1001 TL olarak belirlenmiştir. 12 ay vadede uygulanan aylık faiz oranı %2,45’tir ve sigorta prim tutarı 108,18 TL’dir.

20.000 TL tutarındaki bir kredinin Enpara üzerinden 36 ay vadeli olarak kullanılması durumunda kişinin toplam borcu 32.157 TL olmaktadır. Aylık faiz %2,36 iken kredinin aylık ödemeleri 893 TL’dir. Kredide herhangi bir masraf talep edilmezken kredinin sigorta primleri 492 TL’dir.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
10.000 TL24 Ay%2,43585,14 TL
30.000 TL48 Ay%2,331.143,03 TL
60.000 TL60 Ay%2,242.025,16 TL

Enpara Kredi Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Başvurular tamamen dijital ortamda yapıldığı için Enpara kredi başvuru sonucu da SMS veya mobil uygulama üzerinden verilmektedir. Mobil uygulama üzerinden yapılan başvuruların sonuçları yine mobil uygulamada bildiri olarak gözükmektedir.

Enpara’nın kredi başvuruları en geç 2 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Uzun süre sonuç gelmemesi durumunda 0850 222 3363 arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Enpara Kredi Ödemelerimi Nereye Yapacağım?

Enpara’dan çekilen kredilerin ödemeleri ATM üzerinden, İnternet şubesinden veya mobil uygulama üzerinden ödenmektedir. Herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksit ödeme günleri kredi çekilirken belirtildiği gibi mobil uygulama üzerinden aylık ödeme tutarlarını ve vadenin süresini takip edebilirsiniz.

Enpara’dan çektiğiniz krediyi vadesinden önce ödeyebilirsiniz. Birkaç taksit birden de ödeyebileceğiniz bu ihtiyaç kredileri en esnek kredilerdir. Toplu ödemelerde ise faiz indirimleri yapılmaktadır.

Güncel ENPARA Kredi Kampanyaları

Güncel ENPARA Kredi Kampanyaları
Güncel Enpara Kampanyaları

Enpara.com adresine girdiğinizde sağ üst kısımda yer alan “Fırsatlar” sekmesinden kredi, kredi kartı ve diğer kampanyaları görüntüleyebilirsiniz. Birçok fırsatın yapıldığı Enpara’da bu kampanyalar sürekli olarak yenilenmektedir.

Mevcut kampanyalar arasında kredi kampanyası da bulunmaktadır. Kampanyanın adı ise “Ayda 338 TL’ye 10.000 TL” kredidir. 10.000 TL kredi çeken kişiler 60 ay vadeli olarak krediyi ayda 338 TL’lik aylık ödemeler ile geri ödeyebilmektedir. Toplam geri ödeme ise 20,251 TL’dir ve aylık faiz oranı %2,24’tür. Kampanyaya tıkladığınızda tutarı yazmanız durumunda vade seçeneklerinden kredinin aylık faizini, aylık ödemelerini ve sigorta prim bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin