En Düşük Faiz Oranı İle Konut Kredisi (HEMEN BAŞVUR)

Ev sahibi olmak Türk insanlarının en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Yeni bir ev sahibi olmak ya da mevcut evlerini değiştirmek isteyen birçok kişi desteği banka kredilerinden yana kullanmak istiyor. Konut kredisi konusunda her bankanın müşterilerine hizmet vermeye çalıştığını görüyoruz. Konut kredisi çekmeden önce iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Kredi faiz oranları konusunda oldukça fazla değişken oranların bulunduğunu göreceksiniz. Bu yazımız içerisinde en düşük faiz oranı ile konut kredisi hakkında bilgi vermek istiyoruz.

En Düşük Faiz Oranı İle Konut Kredisi Veren Bankalar (2019 Güncel)

Konut kredisi konusunda bankaların sürekli olarak kampanyalar geliştirdiklerini görüyoruz. Bazı dönemlerde konut kredisi çekmek mantıksız hale gelirken bazı dönemlerde düşen kredi faiz oranları sayesinde krediler oldukça mantıklı hale gelebilmektedir. Bu tarz uygun kredi faiz oranlı dönemleri ancak bankaları tek tek inceleyerek takip edebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde en düşük faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Belirteceğimiz faiz oranları ara ara meydana gelen kampanyalardan ziyade bankaların genel olarak uyguladıkları kredi faiz oranı olduğunu söyleyebiliriz.

BİLGİ: Aşağıda, uygun faiz oranları ile konut kredisi veren bankaları listelemiş bulunuyoruz. Eğer daha uzun vadeli konut kredisi almayı düşünüyorsanız, 20 Yıl vadeli konut kredisi başvurusu adlı yazımızı okumanızı öneririz.

QNB Finansbank Konut Kredisi

Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan QNB Finansbank, konut kredisi ile birçok kişiyi ev sahibi yapmaya devam ediyor. Satın alınmak istenen evin %80’lik kısmı kadar kredi kullanımına izin veren QNB Finansbank vade konusunda da oldukça geniş bir geri ödeme planına sahiptir. 180 aya kadar sunulan vade ile dar gelirli ailelerin de konut sahibi olmalarının önünü açılmıştır.

Aşağıda yer alan tablo üzerinden QNB Finansbank Konut Kredisi kredi faiz oranları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
50.000 TL60 Ay%2,091.469,91 TL
100.000 TL120 Ay%2,092.280,57 TL
150.000 TL180 Ay%2,273.465,97 TL

Yukarıdaki tablo QNB Finansbank konut kredisi hakkında birçok detaylar sunmaktadır. Masrafların bu kadar ile sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kredi tutarlarına ek olarak 500 TL kredi tahsis ücreti, 507 TL Ekspertiz ücreti de alınmaktadır. Eğer QNB Finansbank sizin için konut kredisi çekilebilecek en iyi banka ise aşağıdaki evraklar ile beraber en yakın şubeye müracaat edebilirsiniz.

 • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi
 • Kimlik belgesi
 • Üzerinize kayıtlı herhangi bir faturanın son 3 ay içerisinde ödendiğini gösteren bir belge
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi

Garanti Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

En fazla müşteriye sahip bankalar içerisinde ilk sıralarda yer alan Garanti Bankası milyonlarca bireysel ve kurumsal müşteriye sahiptir. Birçok bankacılık işlemi üzerinden müşterilerine hizmet sunan Garanti Bankası, konut kredisi desteği ile de birçok kişiye yardımcı olmaya çalışıyor. Garanti Bankası, bazı dönemlerde gelen konut kredisi kampanyası ile beraber vade seçeneklerini 240 aya kadar çıkarabilmektedir.

Yüksek vade seçeneklerine karşın daima sabit düşük kredi faiz oranları belirlemesi, bu bankayı öne çıkaran konular arasında yer alıyor. Sahip olmayı arzu ettiğiniz bir ev varsa Garanti Bankası bunu gerçek hale getirebilir. Garanti Bankası konut kredisi ile ilgili detayları şu şekilde özetleyebiliriz.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
75.000 TL60 Ay%2,032.173,30 TL
150.000 TL120 Ay%1,913.194,95 TL
225.000 TL240 Ay%2,174.910,91 TL

Garanti Bankasının konut kredisi için talep etmiş olduğu kredi faiz oranlarını yukarıda bölümde gözler önüne serdik. QNB Finansbank’ta olduğu gibi Garanti Bankasının da kredi tutarına ek olarak masraf ücretleri aldığını görüyoruz. İlk etapta 500 TL kredi tahsis ücreti alan Garanti daha sonrasında ise 750 TL Ekspertiz ücreti almaktadır. Garanti bankası konut kredisi çekmek için uygun bir banka ise başvuruda bulunmadan önce aşağıda yer alan belgeler ile beraber şubeleri ziyaret etmenizi öneririz.

 • Satın alınacak eve ilişkin mülkiyet tapusu aslı ya da fotokopisi
 • İnşaat ruhsatının fotokopisi ya da yapı kullanım izin belgesi
 • Gelir belgesi
 • Nüfuz cüzdan fotokopisi

Denizbank Uygun Kredi Faiz Oranlı Konut Kredisi

En düşük faiz oranı ile konut kredisi veren bankalar içerisinde Denizbank’ın da yer aldığını görüyoruz. Müşterilerine tamamen uygun kredi faiz oranları sunan Denizbank, sabit taksit ödemeleri sayesinde istenilen evlerin satın alınmasına katkı sağlıyor. Denizbank, konut kredisi için 180 aya kadar geri ödeme planı oluşturuyor. Bu bankanın konut kredisi için uygulamış olduğu kredi faiz oranları ile ilgili detaylar;

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
100.000 TL48 Ay%2,053.293,44 TL
150.000 TL60 Ay%2,054.367,59 TL
200.000 TL120 Ay%2,054.493,58 TL

Denizbank’ın konut kredisi için uygulamış olduğu kredi faiz oranları ile ilgili bilgileri yukarıdaki tabloda belirtmeye çalıştık. Yukarıdaki ücretlerin yanı sıra Denizbank’a 500 TL kredi tahsis ücreti, 700 TL ise ekspertiz ücreti ödemeniz gerekecektir. Konut kredisi için Denizbank’ı seçen kişiler için istenilen belgeler ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Satın alınacak evin tapu aslı ya da fotokopisi

Ziraat Bankası Düşük Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası, 120 aya kadar vade seçeneği sunan ender bankalar arasında yer almaktadır. Banka tarafından yaptırılacak ekspertiz işlemine göre evin %80’lik değerine kredi veren Ziraat Bankası, %20’lik kısmın peşinat olarak ödenmesini istemektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar içerisinde en uygun kredi faiz oranının bu bankada olduğunu söyleyebiliriz. Ziraat Bankası ile ilgili detaylar;

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
150.000 TL48 Ay%1,554.453,42 TL
200.000 TL60 Ay%1,555.144,19 TL
250.000 TL120 Ay%1,554.601,64 TL

Yukarıdaki tablo Ziraat Bankası konut kredisi hakkında merak edilenleri listelemektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasının da birtakım masraf ücretleri bulunmaktadır. Ziraat Bankasının uygun kredi faiz oranları sunduğuna inanarak başvuruda bulunmak istiyorsanız istenen belgelerin şunlar olduğunu söyleyebiliriz;

 • Konut kredisi başvuru forumu
 • Çalışma durumunu gösteren gelir belgesi ya da maaş bordrosu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi

TEB Konut Finansmanı

Türkiye Ekonomi Bankası, yeni ev almak isteyen kişilere büyük oranda destek olmaya çalışıyor. Oldukça uzun geri ödeme planı oluşturan banka, kira öder gibi ev sahibi olmanın önünü açıyor.

Aylık taksitleri ekonomik bütçeyi yormayacak şekilde bu banka üzerinden 120 ay geri ödeme vadeli konut kredisi çekebilmeniz mümkündür. Nüfus cüzdanı, satın alınacak evin tapu örneği ve gelir belgesi sunmanız yeterlidir. TEB Konut Finansmanının müşterilerine sunmuş olduğu kredi faiz oran tablosu şu şekildedir;

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
80.000 TL48 Ay%2,042.629,42 TL
160.000 TL60 Ay%2,045.258,84 TL
240.000 TL120 Ay%2,046.971,34 TL

TAVSİYE: En uygun faiz oranı ile kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bununla beraber sizleri Anında Onaylı Kredi Alabileceğim Banka Hangisi? yazımıza da davet ediyoruz.

Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?
Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?
 • Konut kredisi alma şartları içerisinde ilk sıranın yaş ile ilgili olduğunu görüyoruz. Bu kredi türünden yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
 • Konut kredisi başvurularında bankalar büyük incelemelere girmektedir. İncelemeler sırasında dikkat edilen en büyük konu kişinin geliri ile ilgilidir. Konut kredileri genellikle yüksek tutarlı çekildiğinden dolayı sadece başvuruda bulunan kişinin geliri incelenmiyor. Hane içerisinde bulunan her bireyin (Anne, baba, çocuk, eş, kardeş) gelir durumuna bakılmaktadır. Eğer aylık ödenmesi gereken taksit tutarı ailenin ekonomik durumunu sarsacaksa yapılan kredi başvurusu olumsuz olarak değerlendirilir.
 • Konut kredisi alma şartları içerisindeki bir diğer nokta ise satın alacağınız evi bankaya gösterme zorunluluğudur. Satın alacağınız evi bankaya göstermeden kredi çekemezsiniz. Banka yetkilileri tarafından yapılacak inceleme ile satın alınacak bir eve değer biçilir. Eksper uzmanları tarafından yapılacak bu değer biçme durumu aslında çekilecek kredi tutarını da belli etmektedir. Bankalar genel olarak satın alınacak evlerin %75, %80’lik kısımlarına kredi vermektedir. Geri kala kısım peşinat olarak birikimlerden oluşturulmalıdır.
 • Finansal geçmiş banka kredilerinde önemli bir yere sahiptir. Geçmiş yıllarda farklı bankalar üzerinden almış olduğunuz tüm kredi ve kredi kartları sistem üzerine kayıt altına alınmaktadır. Bu durumun sadece o banka tarafından kayıt altına alındığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tüm bankaların ortak veri tabanına kaydedilen bu durum müşterilerin kredi sicil durumunu oluşturmaktadır. Eğer borcunuza sadık, ödemeleri tam yapıyorsanız kredi başvurunuzun olumlu olarak değerlendirildiğini görebilirsiniz.
 • Konut kredisi alma şartları içerisindeki son madde ise peşinattır. 3. madde de bankaların konut kredisi için tam tutar vermediğinden bahsetmiştik. Bir miktar peşinat sahibi olması gereken müşteriler, peşinat durumunu çalıştığı bankaya göre ayarlamaları gerekiyor. Bazı bankalar %15 peşinat isterken bazı bankalar %25’e kadar destek vermektedir.

Konut Kredisi Faizleri Düşer mi?

Konut kredisi faizleri düşer mi? konusunda da çok fazla soru gelmekte. Yukarıda 5 banka üzerinden konuşsak da genel olarak kredi faiz oranlarının bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda inşaat şirketleri ile bankalar arasında anlaşmalar yapılmaktadır. Bu anlaşmalar dahilinde %0,89 kredi faiz oranı üzerinden 240 ay vadeli konut kredisi çekebilmek mümkün hale gelmektedir. Bu krediler sadece anlaşmalı inşaat şirketlerinin konutları üzerinden yapılan alımlar için geçerlidir. Farklı bir konut projesinde %0,89 kredi faiz oranını kullanmanız mümkün değildir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz kredi faiz oranları ise tamamen ülkenin ekonomik durumu ve arz, talep dengesine göre oluşturulmuştur. Bu alanda meydana gelecek değişiklikler kredi faiz oranlarında da değişiklikler meydana getirebilmektedir. Aylık olarak bankaların konut kredilerini takip ederek değişimleri kontrol altına alabilirsiniz.

Mevcut Konut Kredimi Başka Bir Kişiye Aktarabilir miyim?

Mevcut Konut Kredimi Başka Bir Kişiye Aktarabilir miyim?
Konut kredimi devir edebilirmiyim?

Mevcut konut kredimi başka bir kişiye aktarabilir miyim? tarzında da sorular gelmektedir. Bu konuya şu şekilde bir açıklama yapmak istiyoruz; konut kredisi başvuruda bulunan kişinin kredi notuna göre onaylanmaktadır. Kredi faiz oranı sicil durumu ve piyasa koşullarına bağlı olacak şekilde kişiye özel olarak düzenlenmektedir. Bu nedenle kredi çeken bir kişi konut kredisini herhangi bir şekilde başka birisine devredemez.

Bu durum anne, baba, çocuk ve eş için de geçerlidir. Bu konu ancak şu şekilde aşılabilir; Krediyi devralacak kişi kalan tutar kadar kredi çekip devredecek kişinin borcunu ödemesi durumunda talebini yerine getirebilir. Bunun haricinde yasal olarak böyle bir durum söz konusu değildir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin