Emekliler için PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekliler için aktif kredi veren kurumlardan biriside, PTT şubeleridir. Farklı bankalar aracılığıyla kredi imkanı sunan PTT emekli kredisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan emeklilerin sormuş oldukları emekliler için PTT kredi başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun tüm ayrıntılarıyla cevapları, yazımızın devamında yer almaktadır.

PTT Emekli Kredisi Veriyor mu?

Herkesin merakla sorduğu bir diğer soru ise PTT emekli kredisi veriyor mu? olmuştur. Emeklilerin maaşını PTT şubelerinden almaları halinde, PTT anlaşmalı olduğu bankaları kullanarak kredi imkanı sunmaktadır. Bu nedenle PTT üzerinden yapılacak başvurularda şayet maaşınızı bu kurum üzerinden alıyorsanız, avantajlı bir takım seçenekler sunulmakta, zaman zaman avantajlı kampanyalar düzenlenmektedir.

Maaş hesabı PTT’de bulunanlar dışında, maaşını farklı bankalar üzerinden alan emekli vatandaşlarda bu kurum üzerinden ptt kredi başvurusu yapabilir olsalar da, maaşlarını başka bankadan almaları nedeniyle fazla bir avantaj sahibi değildirler. Bunun için maaşınızı PTT üzerinden almıyorsanız, maaş müşterisi olduğunuz bankaya kredi başvurusu yapmak daha fazla avantaj elde etmenizi sağlayacaktır.

PTT Anlaşmalı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

PTT Anlaşmalı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
PTT Anlaşmalı Kredi veren Bankalar

Yukarıda da biraz değindiğimiz gibi, PTT sadece anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla kredi verilmektedir. Yani bizzat kendi bütçesiyle, kredi vermesi söz konusu değildir. PTT toplamda 6 bankayla anlaşmalı olup, bu bankalar üzerinden kredi imkanı sağlamaktadır. Aşağıda açıklamalarıyla birlikte verdiğimiz PTT anlaşmalı kredi veren bankalar ve kredi özellikleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Aktifbank PTT Emekli Kredisi Detayları (Kefilsiz Kredi)

PTT ile yapmış olduğu anlaşma gereği PTT üzerinden yapılacak emekli kredisi başvuruları sonucunda kredi veren Aktifbank, bu kredi kapsamında emekli bireylere avantajlı hizmetler sunmaktadır. Bu avantajların en önemlisi, kefilsiz kredi başvurusu yapılmasına imkan vermektedir. Bankanın PTT aracılığıyla verdiği emekli kredisi özelliklerine baktığımızda, şunları söyleyebiliriz;

Minimum 1.250 TL, maksimum 60 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi faiz oranı %2,69 olup, banka en fazla 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Bu maaştan faydalanabilmek için başvuru sahibinin, emekli maaşını PTT üzerinden alıyor olması gerekmektedir.

Verilen kredi hizmetindeki yaş sınırı en fazla 80 olmakla birlikte, kredi vadesi de hesaplandığında başvuru sahibinin borcun son taksiti itibariyle 85 yaşını geçmemesi gerekir.

Bankanın 20 bin TL için verdiği krediye değerler üzerinden örnek verecek olursak; 12 ay vadeli 20 bin TL kredilerin aylık ödemesi 2.036,69 TL ve toplam geri ödemesi 24.440,28 TL olmaktadır.

Masrafsız TEB Emekli Kredisi

PTT TEB Jet emekli kredisine başvurmak için, PTT şubelerine kimlik kartınızla gitmeniz yeterli olacaktır. PTT anlaşmalı kredi veren bankalar arasındaki Türkiye Ekonomi Bankası, kredi masrafsız hizmet vermekte olup faiz oranlarına baktığımızda diğer bankalar gibi avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Minimum 2,500 maksimum ise 40 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan TEB, 2.500 TL için %2,75 faiz oranı uygularken, 20 bin TL bir kredi tutarı için 2.30 kredi faiz oranı uygulamaktadır.

ING Bank PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Çekilecek kredi tutarına göre faiz oranlarının değiştiği ING Bank PTT Emekli kredisi için minimum 1000 TL ve maksimum 45 bin TL başvuru yapılabilmektedir.

Banka 3 bin TL’ye kadar verdiği kredilerde yüzde 2,74 faiz oranı uygularken, 20 bin TL kredilerde ise faiz oranı 2,24’e düşmektedir. Bankaya kredi başvurusu için yaş şartı 75 olup, kredi başvurusu yapacak emeklinin 75 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. Banka ayrıca bu kredi kapsamında, başvuru sahibine hayat sigortası yapmaktadır.

Burgan Bank PTT Kredisi Ayrıntıları

Burgan Bank PTT Kredisi Ayrıntıları
Burgan Bank PTT Kredisi

PTT anlaşmalı kredi veren bankalar arasındaki Burgan Bank, PTT üzerinden yapılan başvurulara hızlı ve belgesiz kredi vermektedir. Burgan Bank PTT kredisi ayrıntıları ise şu şekilde;

  • En az 3 bin TL kredi çekebilirsiniz.
  • En yüksek kredi tutarı, 55 bin TL olup bu tutar üzerinde kredi başvurusu yapılamamaktadır.
  • 60 aya kadar, vade imkanı bulunmaktadır.
  • Başvuru sahibinin, 81 yaşından büyük olmaması gerekir.

Bankadan çekeceğiniz kredi miktarına göre, faiz oranlarında değişiklik olmaktadır. Örneğin 3 bin ile 10 bin arasındaki kredi başvuruları için banka %2,86 faiz, 10 ile 20 bin arasındaki kredi başvuruları için %2,46 ve 20 bin TL üzerindeki kredi başvuruları için %2,35 faiz oranı uygulanmaktadır.

Denizbank PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Masrafsız olarak PTT emekli maaşı müşterilerine PTT emekli kredisi imkanı sunan Denizbank kredisine, kimlik kartıyla başvuru yapmanız yeterlidir. Kredi başvurusunu kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlandıran bankanın vermiş olduğu kredi hizmetinin detayları, şu şekildedir;

  • Dosya masrafsız kredi çekebilirsiniz.
  • Kredi başvurusu yapacak kişinin yaşı, 80 yaşın altında olmalıdır.
  • En az 2 bin TL kredi veren bankanın en yüksek kredi limitiyse, 36 bin TL’dir.
  • En düşük tutarlarda kredi çekecek müşteriler için uygulanan faiz oranı yüzde 2,99 iken, çekilecek limitin artması halinde kredi faiz oranı düşmektedir.
  • Kredi kapsamında, en fazla 60 aya kadar vade uygulanabilmektedir.

TAVSİYE: Sitemiz üzerinde emekli vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz ve tüm detaylarını ayrı incelediğimiz Emekliye faizsiz kredi başvurusu ve şartları yazımızı okuyarak, faizsiz kredi alma imkanınızın olup olmadığınızı ve hangi şartların sağlanması gerektiği hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Çekmek için Gerekli Evraklar Nelerdir?

PTT Kredisi çekmek için gerekli evraklar
PTT kredisi çekmek için gerekli evraklar

Her ne kadar saydığımız bankalar emeklilere kolay kredi veren bankalar olsa da, PTT üzerinden almak istediğiniz krediler için de bir takım şartlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, elbette ki yine başvuru sahibinin kredi notunun yeterli olması ve maaşı üzerinde devam eden haciz bulunmamasıdır.

Normal başvurular için kimlik kartınız dışında herhangi bir evrak istemeyen PTT, kredi notunuzun düşük olması durumunda banka aracılığıyla kefil ve ek gelir belgeleri isteyebilmektedir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin