Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır? (Faiz Oranları ve Özellikleri)

Denizbank, altın hesabı sayesinde birikimlerin oldukça farklı alanda değerlendirilmesini sağlıyor. Denizbank altın hesabı nasıl açılır? ve faiz oranları hakkında hazırladığımız bu yazıda hesap türü hakkında merak edilen tüm ayrıntıları değinmeye çalışacağız.

Altınların yastık altında bulunmasının birikim sahiplerine herhangi bir kazanç getirmediğini belirten Denizbank, bu hesap sayesinde altınları hem güvence altına alıyor hem de vadeli hesap üzerinden gelir getirmesini sağlıyor.

Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?
Denizbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Altın birikimlerini Denizbank altın hesabı üzerinden değerlendirmek isteyen kişiler öncelikle bir Denizbank müşterisi olması gerekiyor. Denizbank üzerinden vadesiz bir hesap açarak altın hesabını oldukça kolay bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz. Denizbank hesabınız yoksa en yakın şubeye giderek oldukça kolay bir şekilde hesabınıza açabilir, altınlarınızı güvenli bir şekilde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Denizbank hesabınızın olduğunu varsayarak altın hesabının nasıl açıldığından bahsetmek istiyoruz; Denizbank internet şubesine müşteri bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra “Hesaplar” sayfasına girerek “Altın Hesabı” kısmından hesabınızı oldukça kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu bölümden aynı zamanda gram altın alabilir, hesabınızda bulunan altınlar oldukça kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Altın hesap Denizbank’ın mobil uygulaması üzerinden de açılabilmektedir. Mobil uygulama üzerinden yine hesaplar bölümüne girerek yeni bir altın hesabı aç kısmı üzerinde hesabınıza oldukça kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.

TAVSİYE: Denizbank altın hesabının nasıl açılacağını dile getirdik. Bununla beraber Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır? yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Denizbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Denizbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?
Denizbank Altın Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Denizbank üzerinden altın hesabı açtırmak isteyen kişiler için bu hesabın ne gibi özelliklere sahip olduğunu da belirtmek istiyoruz.

  • Denizbank üzerinden vadeli ya da vadesiz altın hesabı açmanız durumunda tüm birikimleriniz banka tarafından güvence altına alınır. 
  • Denizbank üzerinden vadesiz altın hesabı arttırabilmek için minimum 0,01 gram altın sahibi olmanız gerekiyor. 
  • Vadesiz olarak açılan altın hesaplarından birikimlerinizi ihtiyaç durumunda anında bozdurabilme imkanına sahipsiniz.
  • Vadesiz hesaplar üzerinden altın alımı ya da altın satımı yaparken herhangi bir işçilik ücreti ödemezsiniz. 
  • Denizbank, vadeli ya da vadesiz olarak açılan altın hesaplarında bulunan birikimlerin 100,000 TL’ye kadar olan kısmını Tasarruf ve Mevduat Sigortası kapsamında güvence altına almaktadır. 
  • Vadeli hesaplarda ise hesap açımı minimum 10 gram altın üzerinden yapılabilmektedir 
  • Hesaplarınızda bulunan altınlar piyasa ile doğru orantıda kazanç getirmektedir. Altın fiyatlarında meydana gelen artış birikimlerinizi de değer kazanmasına olanak sağlamaktadır.
  • Tüm detaylı özellikler ve altın hesabı konusunda bilgiler buradaki link üzerinde bulabilirsiniz.

Denizbank Altın Hesabı Hesap İşletim Ücreti Var mı? 

Denizbank altın hesabı özel bir hesap türü olduğu için müşterilerden belirli oranda hesap işletim ücreti almaktadır. Özellikle vadeli hesap üzerinden altın hesabı açan kişiler için tahsis edilen hesap işletim ücretinin zorunlu olduğunu belirtmek istiyoruz.

Her müşteri için aylık 13,90 TL hesap işletim ücreti alınmaktadır. Ödemelerin 6 aylık ya da 12 aylık toplu ödenmeleri gibi bir durumu bulunmamaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır? 

Sahip olduğu altın birikimlerini Denizbank vadeli altın hesabı içerisinde değerlendirmek isteyen kişiler için de bir bilgi vermek istiyoruz. Hesap türü birikim sahiplerine hem altın yatırımı yapmalarına imkan tanıyor hem de faiz geliri üzerinden ekstra bir gelir elde etmelerini sağlıyor. Bu hesap türünü açabilmeniz için minimum 10 gram altına sahip olmanız gerekiyor. Altın alımını Denizbank altın hesabı üzerinden de yapabilirsiniz. Alım ve satım işlemleri sırasında herhangi bir şekilde işçilik ücreti almayan Denizbank, müşterilerine oldukça iyi bir şekilde vadeli altın hesabı hizmeti sunmaya çalışıyor.

Denizbank üzerinden vadeli altın hesabı açtırmak için en yakın banka şubesine giderek hesabınıza aynı dakika içerisinde açtırabilirsiniz. Bununla beraber 444 0 800 telefon numarası üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, vadeli altın hesabı açtırmak istediğinizi belirterek yine bu hesap türüne sahip olabilirsiniz. Denizbank mobil ve internet bankacılığı üzerinden “Hesaplar” kısmına girerek “Altın Hesabı” bölümünden “Vadeli Altın Hesabı Açtır” kısmına girerek de bu hesap türüne sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin