Akbank Müşteri Hizmetleri (Hızlı Bağlanma Yöntemi)

Türkiye’de binlerce aktif müşteriye sahip olan Akbank, müşteri hizmetleri aracılığı ile binlerce müşterisine bankacılık konularında hizmet vermeye devam ediyor. Bazı kullanıcılar, Akbank’ın yeni çıkarmış olduğu sesli yanıt sistemi ile kolay bir şekilde müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanamıyor. Bu yazı içerisinde Akbank Müşteri Hizmetleri hızlı bağlanma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Akbank, şu anda sizlere iki aktif numara ile hizmet vermektedir. Bu numaralar, 444 25 25 ve 0850 222 25 25 olarak sizlerin hizmetine açılmıştır. Bu numaralar üzerinden 7 gün 24 saat müşteri hizmetlerine ulaşabilir, Akbank ile ilgili tüm bankacılık faaliyetleriniz için destek alabilirsiniz. Eğer müşteri hizmetleri ile ilgili çok acil bir bankacılık işleminiz yoksa Akbank İnternet Bankacılığı sistemini kullanarak işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Akbank müşteri hizmetlerini aradığınızda, ilk olarak sesli yanıt sistemini kullanmanız isteniyor. Biraz beklediğinizde sesli yanıt sistemi iptal oluyor ve menü tuşlamalarına geçiliyor. Ana Menü üzerinden aşağıdaki bankacılık hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz:

 • Kayıp çalıntı kart veya şüpheli işlem bildirimleriniz için 6‘yı tuşlayın.
 • Kredi Kartı işlemleri için 1
 • Bankacılık işlemleri için 2
 • Kredi Kartı veya Banka Kartı şifre işlemleri için 3
 • Başvuru işlemleri için 4
 • Akbank Direkt şifre ve destek işlemleri için 5

BİLMENİZİ İSTİYORUZ: Eğer Akbank Kredi Kartı başvurusunda bulunmak istiyor ve müşteri hizmetlerini bu nedenle arıyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz kredi kartı almak için kredi notu kaç olmalı isimli konumuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Müşteri Hizmetlerine Hızlı Nasıl Bağlanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Akbank sesli yanıt sistemine geçtikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanmanın çok zor olduğunu biliyoruz. Bunu sizin için araştırdık ve en kolay yöntemi aşağıda sizler için paylaşıyoruz. Akbank bilgi sisteminin güncellenmesine göre aşağıdaki yöntem sürekli yenilenecektir ve güncel kalacaktır.

 • 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralı çağrı merkezini arıyoruz.
 • Burada Sesli Yanıt Sistemi sizleri karşılayacaktır ve işleminiz için sizin konuşmanızı bekleyecektir.
 • Burada “Bilgi Güncelleme” yapmak istediğinizi söyleyeceksiniz.
 • Ardından sizden kişisel bilgileriniz olan TC Kimlik numaranız, Kart numaranız ya da Müşteri numaranız istenecektir. Bu bilgileri tuşladıktan hemen sonra müşteri hizmetleri yetkilisine hızlı bir şekilde bağlanacaksınız.

Yukarıda anlatılanları daha iyi anlayabilmeniz için sizlere uygulamalı olarak video hazırladık. Aşağıdaki videoyu izleyerek, Akbank Müşteri Hizmetleri’ne hızlı bağlanma yöntemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma Yöntemi (Video)

Akbank Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nedir ?

Eğer Akbank müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsanız, farklı bir düşünce içerisinde girip acaba mesait saatleri mi bitti düşüncesine kapılmayın. Çünkü, Akbank Çağrı Merkezinin veya Müşteri Hizmetlerinin mesai saati uygulaması yoktur. 7 gün 24 saat sizlere tüm bankacılık işlemlerinizde yardımcı olmaktadırlar. Aynı zamanda tüm bankacılık işlemlerinizi Akbank Direkt İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Akbank şubelerinin mesai saatlerini merak ediyorsanız, sabah 09:00 – 12:30, öğleden sonra 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedirler. Öğle tatilleri ise 12:30 – 13:30 arasındadır ve bu saatler arasında şubeler kapalıdır. Akbank şubeleri aynı zamanda resmi tatiller ve hafta sonlarında da kapalıdır.

Akbank Müşteri Hizmetleri Hakkında Önemli Bilgiler

Akbank Müşteri Hizmetleri hakkında önemli bilgiler
Akbank Müşteri Hizmetleri ile ilgili önemli bilgiler

Herkesin Akbank Müşteri Hizmetleri ile ilgili çok az bildiği ancak çok önemli bilgileri sizinle buradan paylaşmak istiyoruz. Aşağıda ki maddeleri inceleyerek, Akbank ile ilgili önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

 • Sabit hatlardan veya Cep Telefonu üzerinden Akbank Müşteri Hizmetlerini aradıysanız, standart tarife üzerinden faturalandırılırsınız. Ekstra bir fark ödemezsiniz.
 • Eğer Akbank müşterisi değilseniz, Akbank Müşteri Hizmetlerini sadece bilgi almak için veya Kredi Kartı Başvurusu yapmak için arayabilirsiniz.
 • Akbank Müşteri Hizmetlerini 7 gün 24 saat boyunca arayabilir, tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.
 • Banka Kartı veya Kredi Kartı şifre işlemleri için çağrı merkezini arayabilir, işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 • Sizin adınıza bir başkası Akbank Müşteri Hizmetlerini arayamaz ve işlem yapamaz. Sesli yanıt sisteminin kuruluş amacı aslında bu yüzdendir.
 • Eğer EFT işlemlerinizi Akbank Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirmek istiyorsanız, bu işlemi saat 09:00 – 15:30 arasında yapmanız gerekmektedir.
 • Eğer Türkiye sınırları dışındaysanız ve Akbank Müşteri Hizmetlerini aramak istiyorsanız, numaranın başına +90 Ülke kodu girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde ulaşamazsınız.

İPUCU: Akbank Avivasa Bireysel Emeklilik Sisteminizi iptal etmek istiyor ve Akbank Müşteri Hizmetlerini bu nedenle arıyorsanız, bireysel emeklilik sistemini iptal etmek isimli konumuzu mutlaka incelemenizi öneririz.

Akbank Müşteri Hizmetleri Çalışanları Hesaplarıma Erişebilir mi?

Bu sorunun cevabı sadece Akbank Müşteri Hizmetleri çalışanları için değil, tüm bankaların çağrı merkezleri için aynıdır. Bankaların çağrı merkezlerini aradığınız zaman, müşteri temsilcisine bağlanmadan önce sizden kişisel bilgilerinizi tuşlamanız istenmektedir. Siz bu bilgileri tuşladıktan sonra müşteri bilgileriniz, banka temsilcisinin ekranına gider ve sizin bilgilerinizi kısıtlı bir şekilde görmektedir. Eğer kişisel bilgilerinizi tuşlamadan müşteri hizmetleri yetkilisine bağlandıysanız, görüşmüş olduğunuz kişi sizin hesap detaylarınızı görüntüleyememektedir.

Akbank 444 25 25 / 0850 222 25 25 müşteri hizmetleri hattını aradığınızda, müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmadan önce sizden TC kimlik numaranızı, Akbank müşteri numaranızı, Kredi Kartı numaranızı ve Neo Kart şifrenizi tuşlamanız istenmektedir. Siz görüşmeyi sonlandırdıktan sonra müşteri hizmetleri yetkilisi hiçbir şekilde sizin hesap bilgilerinizi görüntüleyemez ve kesinlikle bir daha siz aramadan erişemez.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin