Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları (ANINDA ONAY)

Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Akbank, tüketicilerin her türlü maddi sorununa yönelik çözümler üretiyor. Hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için özel hizmetleri bulunan Akbank, son yıllarda oldukça fazla ihtiyaç kredisi başvurusu almakta. Bizler de bu yazımız içerisinde Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu başta olmak üzere İhtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Akbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Akbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?
Akbank İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Akbank, oldukça büyük bir banka olmasından dolayı kredi başvurularını birden çok kanal üzerinden almayı tercih ediyor. İhtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişiler, aşağıda yer alan alternatif seçeneklerden birisini rahatlıkla kullanabilirler.

Akbank Direkt: Akbank müşterileri, şubeye gitmeden de rahat bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurularında bulunabilirler. Google Play Store ve Apple Store içerisinde yer alan Akbank Direkt mobil uygulaması üzerinden rahat bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.  

SMS İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu: Akbank, SMS ile ihtiyaç kredisi veren ilk bankalar arasında yer alıyor. SMS üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için T.C. Kimlik Numaranızı 4425’e göndermeniz durumunda 20.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. SMS üzerinden alınan ihtiyaç kredilerinde maksimum 36 ay vade sınırı uygulanmaktadır.

Müşteri Hizmetleri: İhtiyaç kredisi başvurunuzu Akbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Çağrı merkezi telefon numarası olan 444 2 525 aradıktan sonra ihtiyaç kredisi başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri, ihtiyaç kredileri konusunda müşterilere birçok alternatif yöntem paylaşmaktadır.

Yukarıda yer alan yöntemler üzerinden Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda rahatlıkla bulunabilirsiniz. Tüm başvuru kanalları üzerinden onay genel olarak anlık olarak verilmektedir.

BİLGİ: Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Eğer Akbank müşteri hizmetleri yetkilisine hemen bağlanmak istiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz Akbank müşteri hizmetleri hızlı bağlanma konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Gerekli Belgeler ve Şartlar Nelerdir?

Gerekli şartlar taşınması durumunda Akbank üzerinden ihtiyaç kredisi alabilmek oldukça kolaydır. Akbank üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için istenen belge ve şartlar şunlardır;

 • Akbank üzerinden yapılan tüm kredi başvurularında talep edilen ilk belge T.C. Kimlik Kartıdır.
 • Başvuruda bulunan kişiler ya kendi adlarına kayıtlı ya da kendi soyadını taşıyan birisine ait elektrik, su, doğalgaz faturası teslim etmeleri gerekiyor.
 • Başvuruda bulunan kişiye ait ikametgah belgesi
 • Ücretli olarak çalışan kişiler için SGK Hizmet Belgesi ya da SGK Prim Ödeme Belgesi
 • Emekli olan kişiler için Emekli maaş cüzdanı
 • İşletme ve şirket sahipleri için son yıla ait güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ya da işletme hesap özeti
 • Ev ya da dükkan sahipleri, Akbank içerisinde vadeli bir hesap açarak kira gelirini bu hesap üzerinden almaları gerekiyor.

Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

Akbank, her gün binlerce başvuru alan bir bankadır. Her müşteri yaptığı başvuru sonucunu öğrenmek için sürekli bankayı aramak istemesi, alternatif çözüm önerileri geliştirilmesine katkı sağlamıştır. “Başvurum Nerede” özelliğini kullanarak yaptığınız kredi hatta kredi kartı başvurularını anlık olarak takip edebilir, eğer reddedildi ise red sebebini de öğrenebilirsiniz. Başvurum Nerede özelliğine erişmek için: TIKLA

Akbank 50.000 TL 60 Ay İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank 50.000 TL 60 Ay İhtiyaç Kredisi Hesaplama
50.000 TL 60 Ay Kredi Hesaplama

Akbank üzerinden 50.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için örnek bir kredi hesaplama tablosu paylaşmak istiyoruz. Aşağıda yer alan tablo üzerinden örnek taksitlendirme tablosuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama yaparken kredi çekmek istediğiniz tutarı vade sayısına bölün. Buna ek olarak kredi faiz oranı ve sigorta primlerini ekleyerek aylık ödemeniz gereken tutarı görüntüleyebilirsiniz. Bu konudaki detaylı tablo;

Kredi TutarıVade SayısıTaksit Tutarı Faiz Oranı
50.000 TL362.261,58 TL%2,43
50.000 TL481.930,96 TL%2,39
50.000 TL601.737,55 TL%2,35

TAVSİYE: Akbank ihtiyaç kredi başvurusu ile beraber Akbank Kredi Kartı Başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz. Axess kredi kartı, birçok avantajı ile beraber alışverişleri daha elverişli hale getiriyor!

Akbank İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Onaylanır?

Geçmiş yıllarda ihtiyaç kredisi başvurularının oldukça uzun bir süre incelendiği görüyorduk. Fakat günümüzde artık böyle bir durumun olmadığını söyleyebiliriz.

Teknolojinin imkanlarından yararlanan bankalar, kredi başvurularını genellikle aynı gün sonuçlandırmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz başvuru kanalları üzerinden yapılan başvurular anında ya da aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisine Gecikme Faizi Uyguluyor mu?

Akbank, ihtiyaç kredisi taksitlerini ödeyemeyen kişiler için gecikme faizi maalesef ki uygulamaktadır. Akbank gecikme faizi sadece son ödenemeyen taksit için işleme alınıyor.

İhtiyaç kredileri için gecikme faizi şu şekilde hesaplanmaktadır;

Kredi faiz oranının %30’u kadar olan kısım aylık ödenmesi gereken tutara yeniden eklenmektedir. Örneğin %1 faiz oranı ile kredi çeken kişiler, kredilerini ödeyememeleri durumunda %1,30 üzerinden ödeme yapmaları gerekiyor.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor mu?

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Veriyor mu?
Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank, düşük kredi notuna sahip müşterine de ihtiyaç kredisi vermektedir. Eğer üzerinize kayıtlı taşınamaz bir mal var ise bu malı ipotek göstererek Akbank üzerinden ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Taşınamaz malın maddiyet değeri, çekilebilecek kredi türüne oldukça etki etmektedir. İpotek gösterilmesi durumunda elbette Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler ve Şartlar

Akbank üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi çekmek için bazı belge ve şartlar aranmaktadır. İpotek göstermenin yeterli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İpotekli ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler şu şekilde özetlenebilir;

 • T.C. Nüfus Cüzdanı, Geçici Kimlik Belgesi ya da Ehliyet
 • Emekliler için hesap cüzdanı
 • Kira geliri üzerinden ihtiyaç kredisi çekilecek ise Tapu
 • Şahıs işletmeleri için vergi levhası
 • Şirket sahibi ve ortakları için Ticaret Sicil Gazetesi, Kuruluş Tarih fotokopileri
 • İpotek olarak gösterilecek taşınmaz malın tapusu

İhtiyaç kredisi başvurularında istenilen belgeler arasında yer alıyor. Bu belgeleri temin eden kişiler, aşağıda yer alan şartlara da uygunluk göstermeleri durumunda ihtiyaç kredisi başvurularının onaylandığını göreceklerdir. İpotekli ihtiyaç kredisinde aranılan şartlar;

 • Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.
 • İhtiyaç kredisinin taksit tutarı, başvuruda bulunan kişinin aylık gelirinin maksimum %50’sini geçmemelidir.
 • İpotek olarak ev, işyeri, arsa ve araba gösterilebilir.

Yorumlar (Yok)

Cevap Verin